ქვეშეთი-კობის გზის მონაკვეთის მშენებლობის პროექტის, მიწის შესყიდვისა და განსახლების გეგმის საჯარო განხილვა
04 იან, 2019 17:06:10
2019 წლის 9 იანვარს, 14:00 საათზე, დუშეთის მინუციპალიტეტში, სოფელ ქვემო მლეთაში, საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი ქვეშეთი-კობის გზის მონაკვეთის მშენებლობის პროექტის, მიწის შესყიდვისა და განსახლების გეგმის საჯარო განხილვას გამართავს. განხილვა სოფელი ქვემო მლეთის საჯარო სკოლის შენობაში ჩატარდება.
შეხვეედრის მიზანია დაგეგმილ სამუშაოთა ზემოქმედების არეალში მოქცეული ადგილობრივი მოსახლეობის ინფორმირება.
შეხვედრას დაესწრებიან საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის, საპროექტო ორგანიზაციის, დუშეთის მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლები და ადგილობრივი მოსახლეობა.

Public consultation on land acquisition and resettlement plan for construction of Kvesheti-Kobi road section
04 January, 2019 17:06:10
Roads Department of Georgia will hold Public consultation on land acquisition and resettlement plan of Kvesheti-Kobi road construction project in the village of Kvemo Mleta of Dusheti Municipality on January 9, 2019, at 2:00 p.m.  Public consultation will take place at the public school of the village of Kvemo Mleta.
The goal of the meeting is to provide detailed information about planned construction works to project affected people
Representatives of Roads Department, Design Company, Dusheti Municipality and local population shall attend the meeting.