20 ნოე, 2018 17:24:05
21 ნოემბერს, 16:00 საათზე,  საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროში, E60 ჩქაროსნული ავტომაგისტრალის შემადგენელი მონაკვეთის, უბისა-შორაპანის გზის მშენებლობისთვის გამოცხადებულ საერთაშორისო ტენდერში გამარჯვებულ კომპანია „China Road and Bridge Corporation“ -სა და საავტომობილო გზების დეპარტამენტს შორის ხელშეკრულება გაფორმდება. პროექტი, უბისა-შორაპანის მონაკვეთზე ცემენტ-ბეტონის 4 ზოლიანი 13 კმ-იანი გზის,  27  ხიდისა და 18 გვირაბის მსენებლობას ითვალისწინებს.
ღონისძიებაში მონაწილეობენ: საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრატსრუქტურის მინისტრის პირველი მაოდგილე, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ირაკლი ქარსელაძე, კომპანია  „China Road and Bridge Corporation“-ის თავმჯდომარე ლუ შანი.

20 November, 2018 17:24:05
On November 21, at 16:00, in the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, a contract was signed between the winning company in the international bidding announced for construction of Ubisa-Shorapani road, which is constituent section of E60 HHighway, and the Roads Department. The project envisages construction of cement concrete 4-lane and 13-km road, 27 bridges and 18 tunnels on Ubisa-Shorapani section.
The event was attended by: First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Chairman of Roads Department Irakli Karseladze and Chairman of China Road and Bridge Corporation Lu Shan.