ირაკლი ქარსელაძემ ჰონგ-კონგის ბიზნესდელეგაციას ინფრასტრუქტურული პროექტები გააცნო
სასტუმრო ბილტმორში, უმაღლესი რანგის ჰონგ-კონგის ბიზნესდელეგაციასთან შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრები 21 და22 სექტემბერს, „აწარმოე საქართველოში“ მხარდაჭერით ტარდება.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველმა მოადგილემ, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარემ ირაკლი ქარსელაძემ, ღონისძიების ფარგლებში ბიზნესდელეგაციას წარმატებული ინფრასტრუქტურული პროექტის შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინა და დაგეგმილი მსხვილი ინფრასტრუქტურული პროექტების შესახებ დეტალური ინფორმაცია გააცნო.
შეხვედრაზე, ქვეყნებს შორის არსებული სავაჭრო და საინვესტიციო ურთიერთობები და აღნიშნული ურთიერთობების გაღრმავების შესაძლებლობები განიხილეს.

21 September, 2018 14:37:02
A meeting was held with the high-ranking business delegation of Hong Kong at the Biltmore Hotel on September 21 and 22, with the support of “Produce in Georgia.”
Within the event, First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia and Chairman of Roads Department Irakli Karseladze submitted presentation regarding the successful infrastructure project to the business delegation and introduced them detailed information on planned large infrastructure projects.
At the meeting, trade and investment relations between the countries and possibilities to develop mentioned relations were also reviewed.