მლეთაში ქვეშეთი-კობის პროექტზე გზშ-ის საკონსულტაციო შეხვედრა გაიმართება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტი  2018 წლის 7 სექტემბერს, 13:00  საათზე, ჟინვალი–ლარსის საავტომობილო გზის ქვეშეთი-კობის მონაკვეთის მშენებლობის პროექტის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების პროცესის ფარგლებში, საკონსულტაციო შეხვედრას გამართავს.
შეხვედრა, მაღალი საზოგადოებრივი ინტერესიდან გამომდინარე დუშეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვეშეთის ნაცვლად, უფრო დიდ დარბაზში, კერძოდ მლეთაში მდებარე საჯარო სკოლის შენობაში ჩატარდება. შეხვედრაში მონაწილეობის მიღება, ადგილობრივ მოსახლეობასთან ერთად, ყველა დაინტერესებულ პირს შეუძლია.
შეხვედრის მიზანია დაგეგმილ სამუშაოთა ზემოქმედების არეალში მოქცეული ადგილობრივი მოსახლეობის ინფორმირება.

A consultation meeting regarding the EIA will be held on Kvesheti-Kobi project in Mleta
Within the EIA process of the construction project of Kvesheti-Kobi section of Zhinvali-Larsi road, Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia will hold a consultation meeting on September 7, 2018, at 13:00 pm.
Due to high public interest, instead of the village of Kvesheti in Dusheti municipality, the meeting will be held in a larger hall, namely, in the public school building located in Mleta. In addition to local population, attendance at the meeting is allowed for all interested persons.