მესტიის მიმართულებით არსებულ გზაზე რეაბილიტირებული გვირაბი გაიხსნა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველმა მოადგილემ, საავტომობილო გზების დეპარტამენტმენტის თავმჯდომარემ ირაკლი ქარსელაძემ, ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის გზის 59-ე კმ-ზე რებილიტირებული გვირაბი გახსნა.
დღეიდან, მესტიის მიმართულებით მოძრავი ავტოტრანსპორტის გადაადგილება განახლებული გვირაბის გავლით განხორციელდება. გვირაბის სიგრძე 537 მეტრი, ხოლო დიამეტრი 18,5 მეტრია.
არსებული გვირაბი დაზიანებული იყო და ვერ აკმაყოფილებდა სატრანსპორტო მოთხოვნებს. გვირაბში  შეუფერხებლად და კომფორტულად გადააგილებისთვის, პროექტის შესაბამისად, განხორციელდა გვირაბის სრული რეაბილიტაცია. კერძოდ, გვირაბის მუდმივი სამაგრის მოწყობა და დაზიანებული ადგილების აღდგენა; სადრენაჟე სისტემებისა და ჰიდროიზოლაციის მოწყობა. ასევე, განხორციელდა გვირაბის პორტალების, გვირაბის სავალი ნაწილის, ტროტუარების რეაბილიტაცია და გვირაბის მოსაპირკეთებელი სამუშაოები.
გვირაბის რეაბილიტაციის პროექტი, სახელმწიფო ბიუჯეტიდან დაფინანსდა და მისმა ღირებულებამ 6 370 000 ლარი შეადგინა. სამუშაოები 2017 წლის მარტში დაიწყო და მიმდინარე წლის აგვისტოში დასრულდა. სამუშაოებზე 150 ადამიანი იყო დასაქმებული.

A rehabilitated tunnel was opened on the existing road in Mestia direction
First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia and Chairman of Roads Department Irakli Karseladze opened a rehabilitated tunnel at km 59 of Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili road.
From now on, traffic of vehicles moving in Mestia direction will be carried out passing through the upgraded tunnel. A length of the tunnel is 537 m, while diameter is 18.5 m.
Existing tunnel was damaged and did not comply with traffic requirements. Complete rehabilitation of the tunnel was carried out according to the project to ensure uninterrupted and comfortable movement in the tunnel. Namely, arrangement of permanent hardness of the tunnel and restoration of damaged areas; arrangement of drainage systems and hydro isolation. Also, rehabilitation of tunnel portals, tunnel carriageway, sidewalks and tunnel facing works have been carried out.
Tunnel rehabilitation project was financed by the state budget and its cost amounted to GEL 6 370 000. Works started in March 2017 and completed in August this year. A total of 150 people were employed in the works.