სამტრედია-გრიგოლეთის მე-4 მონაკვეთზე პრობლემები უმოკლეს დროში უნდა მოგვარდეს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველმა მოადგილემ, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარემ, ირაკლი ქარსელაძემ, კომპანია „China Railway 23rd”-თან, სამტრედია-გრიგოლეთის მე-4 მონაკვეთის მშენებელობის მიმდინარეობა განიხილა.
როგორც საზედამხედველო ორგანიზაციის და დეპარტამენტის წარმომადგენლები აღნიშნავენ, სამშენებლო სამუშაო მნიშვნელოვანი ხარვეზებით და ჩამორჩენით მიმდინარეობს, რის გამოც კომპანიას დეპარტამენტის მხრიდან მკაცრი გაფრთხილება და შენიშვნები მიეცა.
კომპანია „China Railway 23rd” ვალდებულია, უმოკლეს ვადებში წარმოადგინოს პრობლემების გადაჭრის გზები და ახალი გეგმა-გრაფიკი. წინააღმდეგ შემთხვევაში, ნაკისრი ვალდებულებების შეუსრულებლობისთვის კომპანიას ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სანქციები დაეკისრება.
შეხვედრაზე, ირაკლი ქარსელაძემ აღნიშნა, რომ ყველა არაკეთილსინდისიერ კომპანიას, რომელიც ქვეყნისთვის უმნიშვნელოვანეს პროექტს შეაფერხებს ან ხარისხი არ იქნება დამაკმაყოფილებელი, უმკაცრესად მოეთხოვება პასუხი.

Problems existing on the 4th section of Samtredia-Grigoleti shall be solved in the shortest possible time
03 May, 2018 14:51:24
First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia and Chairman of Roads Department Irakli Karseladze discussed the progress of construction of the 4th section of Samtredia-Grigoleti with the company China Railway 23rd.
As representatives of the supervision company and the Department point out, the progress of construction works is behind schedule with significant defects and delays, therefore, the company received a strict warning and remarks from the Department.
The company China Railway 23rd shall submit solutions and a new plan-schedule in the shortest possible time. Otherwise, due to failure to fulfill its obligations, sanctions considered in the agreement will be imposed against the company.
At the meeting, Irakli Karseladze mentioned that all dishonest companies, which delay the most important project for the country or fail to meet the quality standards, will be held accountable.