ირაკლი ქარსელაძემ და სამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერნატორმა რეგიონის განვითარებაზე ისაუბრეს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველი მოადგილე, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ირაკლი ქარსელაძე, სამეგრელო-ზემო სვანეთის რწმუნებულ-გუბერნატორს ლევან შონიას შეხვდა.
სამუშაო შეხვედრაზე, რეგიონში არსებული პრობლემები, მიმდინარე და დაგეგმილი ინფრასტრუქტურული პროექტები განიხილეს. ასევე, ყურადღება გაამახვილეს სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონის საინვესტიციო პოტენციალსა და რეგიონის განვითარების პერსპექტივებზე. საუბარი შეეხო რეგიონის მოსახლეობის პირველად საჭიროებებს, მათ შორის გზებისა და სასმელი წყლის ქსელის რეაბილიტაციის პროექტებს.
შეხვედრაზე მინისტრის პირველი მოადგილე და გუბერნატორი შეთანხმდნენ,   სამუშაო პროცესში კოორდინირებულ კომუნიკაციაზე კიდევ უფრო მჭიდრო და ეფექტიანი თანამშრომლობისთვის. შეხვედრაზე ასევე გადაწყდა, რომ სამინისტროს წარმომადგენლები ახლო მომავალში, რეგიონებში არსებულ მდგომარეობას ადგილზე გაეცნობიან და  შესაბამისი ღონისძიებები დაიგეგმება.
მინისტრის პირველი მოადგილე, მსგავსი ხასიათის შეხვედრებს აქტიურად გააგრძელებს სხვა რეგიონების გუბერნატორებთან.

Irakli Karseladze and Governor of Samegrelo-Zemo Svaneti discussed development of the region
First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia and Chairman of Roads Department Irakli Karseladze met with Governor of Samegrelo-Zemo Svaneti Levan Shonia.
At the meeting, problems in the region as well as current and planned infrastructure projects were discussed. In addition, special attention was paid to the investment potential of Samegrelo-Zemo Svaneti and development perspectives of the region. Primary needs of residents were also addressed, including road rehabilitation projects and drinking water network.
At the meeting, First Deputy Minister and Governor agreed on coordinated communication in the working process to ensure closer and more effective cooperation. The meeting also concluded that representatives of the Ministry will inspect situation existing in the regions on the spot and appropriate arrangements will be planned.