რიკოთის უღელტეხილის პროექტირების დასრულება მაისში იგეგმება
საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე, ირაკლი ქარსელაძე, ევროპის საინვესტიციო ბანკის მისიის წარმომადგენლებთან ერთად, რიკოთის საუღელტეხილო მონაკვეთზე მიმდინარე საპროექტო სამუშაოებს გაეცნო. ევროპის საინვესტიციო ბანკი, ჩუმათელეთი-არგვეთას გზის 2 მონაკვეთის მშენებლობას დააფინანსებს. კერძოდ, ჩუმათელეთი- ხევისა და უბისა-შორაპანის მშენებლობას.
საერთო ჯამში, რიკოთის უღელტეხილზე დაგეგმილია 52 კმ-მდე სიგრძის გზის მშენებლობა, რომელიც 97-მდე ხიდსა და 53-მდე გვირაბს მოიცავს. პროექტზე ჯამში 1 მილიარდ დოლარამდე დაიხარჯება.  საპროექტო სამუშაოების დასრულება 2018 წლის მაისისთვის არის დაგეგმილი. შემდეგი ეტაპი, სამშენებლო სამუშაოებზე ტენდერის გამოცხადებაა, რის შემდეგაც ეტაპობრივად დაიწყება სამშენებლო სამუშაოები.
რიკოთის საუღელტეხილო მონაკვეთის მშენებლობა 4 სექციად  არის დაყოფილი: ჩუმათელეთი-ხევის მონაკვეთი (I სექცია) 11.7 კმ, ხევი-უბისას მონაკვეთი (II სექცია) 12,2 კმ, უბისა-შორაპანის მონაკვეთი (III სექცია) 13 კმ.  შორაპანი-არგვეთას მონაკვეთი (IV სექცია) 14,7კმ.
ჩუმათელეთი-არგვეთას მონაკვეთი E60 ავტომაგისტრალის შემადგენელი ნაწილია და ერთერთი ურთულესი მონაკვეთია. რიკოთის საუღელტეხილო მონაკვეთის მოდერნიზება უმნიშვნელოვანესია საგზაო ქსელის განვითარებისა და თანამედროვე სტანდარტებთან შესაბამისობაში მოყვანის კუთხით. რიკოთის მოდერნიზება  ხელს შეუწყობს ჩქაროსნული გზის გამტარუნარიანობისა და სატრანზიტო ტვირთბრუნვის ზრდას, ასევე ავტოტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების დონის ამაღლებას და მგზავრობის დროის შემცირებას.

Design of the Rikoti pass will be completed in May
Chairman of Roads Department Irakli Karseladze, together with the representatives of the European Investment Bank mission, inspected design works ongoing on Rikoti pass section. The European Investment Bank will finance construction of 2 sections of Chumateleti-Argveta road. Namely, Construction of Chumateleti-Khevi and Ubisa-Shorapani.
In sum, construction of almost 52 km road is planned at Rikoti Pass, which includes 97 bridges and 53 tunnels approximately. The project will be financed by almost $ 1 billion. Completion of design works is planned by May 2018. The next stage is announcement of bidding on construction works, after which, construction works will be started step by step.
Construction of Rikoti pass section is divided into 4 segments:
Chumateleti-Khevi section (I segment) 11.7 km, Khevi-Ubisa section (II segment) 12.2 km, Ubisa-Shorapani section (III segment) 13 km, Shorapani-Argveta section (IV segment) 14.7.
Chumateleti-Argveta section is part of E60 highway and represents one of the most difficult sections. Modernization of Rikoti pass section is very significant to develop the road section and to ensure compliance with modern standards. Modernization of Rikoti will promote road capacity and increased transit turnout as well as increased safety level and reduced travel time.