დაბა ჟინვალში 6კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
საავტომობილო გზების დეპარტამენტი საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა- სტეფანწმინდა-ლარსის საავტომობილო გზის 6 კმ-იანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს ახორციელებს. აღნიშნული მონაკვეთი დუშეთის მუნიციპალიტეტში, დაბა ჟინვალში მდებარეობს.
სარეაბილიტაციო  მონაკვეთს აქვს მნიშვნელოვანი სატრანზიტო ფუნქცია, ამ გზით ხორციელდება როგორც ადილობრივი, ასევე ძირითადი საერთაშორისო სამგზავრო და სატვირთო გადაზიდვები. აღსანიშნავია, რომ ამ გზაზე საგრძნობლად გაიზარდა მოძრაობის ინტენსივობა.
პროექტის შესაბამისად განხორციელდება: ორფენიანი ასფალტ-ბეტონის საფარის მოწყობის სამუშაოები. ასევე, მოეწყობა ახალი წყალგამტარი მილები, გაბიონები, კიუვეტები საყრდენი კედლები, სადრენაჟე სისტემები, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელები და ადგილობრივ გზებთან მიერთებები. ტრანსპორტის უსაფრთხო გადაადგილების უზრუნველსაყოფად მოხდება გიზს შემოფარგვლა და რეაბილიტირებული მონაკვეთი აღიჭურვება ახალი საგზაო ნიშნებით. განხორციელდება გზის სავალი ნაწილის ჰორიზონტალური მონიშვნა.
ამ დროისათვის,  წყალგამტარი მილების, გაბიონების მოწყობისა და ფერდების ჩამოწმენდის სამუშაოები მიმდინარეობს.
პროექტი, სახელმწიფო ბიუჯეტის დაფინანსებით ხორციელდება და მისი ღირებულება 6 336 902 ლარია. სამუშაოები 2017 წლის ზაფხულში დაიწყო და  2018 წლის ზაფხულის ბოლოს დასრულდება. პროექტის ფარგლებში დასაქმებულია 100 ადამიანი.

Rehabilitation of the 6 km section is ongoing in the borough of Zhinvali
Roads Department carries out rehabilitation works of the 6 km section of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi international road. This road section is located in the borough of Zhinvali, in Dusheti municipality.
A rehabilitation section has an important transit function, local as well as main international passenger and freight transportation is carried out passing through the mentioned road. It is noteworthy, that traffic intensity was significantly increased on this road.
In compliance with the project, the following will be carried out: arrangement works of asphalt concrete pavement. Also, new culverts, gabions, ditches, retaining walls, drainage systems, entrances to private yards and junctions with local roads will be arranged. In order to ensure safe movement of vehicles, the road will be encircled and the rehabilitated sections will be equipped with new road signs. Horizontal marking will be carried out on the road carriageway.
At present, arrangement works of culverts, gabions and cleaning works of slopes are underway.
The project is financed by the state budget and its cost is 6 336 902 GEL. Works started in the summer of 2017 and will be completed by the summer of 2018. A total of 100 people are employed within the project.