ბაღდათი-აბასთუმანი-ბენარას გზის რეაბილიტაცია დასრულდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი ზურაბ ალავიძე, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი(საღორია) - ბაღდათი-აბასთუმანი-ბენარას საავტომობილო გზის  კმ6-კმ10  რეაბილიტირებულ მონაკვეთს ადგილზე გაეცნო.
ქუთაისი-ბაღდათი-აბასთუმანი-ბენარას 4,6 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია საავტომობილო გზების დეპარტამენტის დაკვეთით განხორციელდა.
პროექტი მოიცავდა: ორფენიანი ასფალტ–ბეტონის საფარის, ხელოვნური ნაგებობების, ადგილობრივ გზებთან მიერთებების, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელების მოწყობის სამუშაოებს; საავტომობილო გზა საგზაო ნიშნებით აღიჭურვა და განხორციელდა გზის ჰორიზონტალური მონიშვნის სამუშაოები.
აღნიშნული გზა ტურისტული თვალსაზრისითაც მნიშვნელოვანია, რეაბილიტირებული მონაკვეთი აჯამეთის სახელმწიფო ნაკრძალს გაივლის. გზის რეაბილიტაციის შედეგად, ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფლები და ტურისტები განახლებული და კომფორტული გზით სარგებლობას შეძლებენ.
სარეაბილიტაციო სამუშაოები 2017 წლის ნოემბერში დაიწყო. პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან დაფინანსდა და მისმა ღირებულებამ 2 992 801 ლარი შეადგინა.

Rehabilitation of Bagdati-Abastumani-Benara road is completed
Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia Zurab Alavidze inspected km6-kmn10 rehabilitated section of Kutaisi (Sagoria) –Bagdati-Abastumani-Benara secondary road on the spot.
Rehabilitation of 4.6 km Kutaisi-Bagdati-Abastumani-Benara section was carried out by the order of Roads Department.
The project included: arrangement works of two layer asphalt-concrete pavement, artificial structures, junctions with local roads and entrances to private yards; the road was provided with road signs and horizontal marking works of the road were carried out.
This road is important in terms of tourism, a rehabilitated section will pass through the Ajameti State Reserve. As a result of rehabilitation of this road, tourists and the villages of Bagdati municipality will benefit from the upgraded and comfortable road.
Rehabilitation works started in November 2017. The project was financed by the state budget and its cost is GEL 2 992 801.