უამინდობის გამო გზების გარკვეულ მონაკვეთებზე შეზღუდვები დაწესდა
საქართველოს მასშტაბით საავტომობილო გზებზე რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო დაწესებულია სხვადასხვა სახის შეზღუდვები.
თოვლის გამო, მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის(რუსეთის ფედერაციის საზღვარი) საავტომობილო გზის გუდაური-კობის მონაკვეთზე, აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა  თავისუფალია.
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდეს გაუჩერებლად გავლის რეჟიმში.
ინტენსიური თოვის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი(მოწამეთა)-ტყიბული-ამბროლაურის საავტომობილო გზის კმ38-კმ62 (ნაქერალას უღელტეხილი) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია. გზის დანარჩენ მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი(მოწამეთა)-ტყიბული-ამბროლაურის საავტომობილო გზის 71-ე კმ-ზე (ამბროლაურთან) ჩამოსულია დიდი მოცულობის კლდოვანი მასა, რის გამოც გზის აღნიშნულ მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის  ავტოტრანსპორტის  მოძრაობა. ავტოტრანსპორტის მოძრაობა გადართულია სოფელ იწა და სოფელ ახალსოფელზე  გამავალ ადგილობრივი მნიშვნელობის საავტომობილო გზებზე.
დიდთოვლობის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ჟინვალი-ბარისახო-შატილის საავტომობილო გზის კმ53-კმ106 (კორშა-შატილი) მონაკვეთზე ყველა სახის ავტოტრანსპორტის  მოძრაობა აკრძალულია. ამავე  გზის კმ1-კმ52 მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო (ძლიერი ქარბუქი და შეზღუდული ხილვადობა), შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის კოდა–ფარცხისი–მანგლისი–წალკა–ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ94-კმ110 (ფარავანის უღელტეხილი) მონაკვეთზე ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია. გზის დანარჩენ მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის  მოძრაობა თავისუფალია
ინტენსიურად მიმდინარეობს გზის გაწმენდითი სამუშაოები, რათა უახლოეს პერიოდში ყველა მიმართულებით აღდგეს საავტომობილო მიმოსვლა.
შექმნილი ვითარებიდან გამომდინარე, საავტომობილო გზების დეპარტამენტი მოგიწოდებთ, იმოძრაოთ ზამთრის პერიოდისათვის შესაბამისი საბურავებით, გამართული ავტოტრანსპორტითა და დაემორჩილოთ საავტომობილო გზებზე დაწესებულ რეჟიმებს.

Due to bad weather conditions, restrictions are imposed on some sections
Due to difficult meteorological conditions throughout Georgia, different kinds of restrictions are set on the roads.
Due to intense snow, traffic movement on Gudauri (Posta)-Kobi section of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi (border of RF) road is prohibited for trailers and semi-trailers. For other mode of transport movement is free.Based on information of the National Environmental Agency, traffic on Gudauri(Posta)-Kobi section shall be carried out in non-stop mode. Traffic stops are forbidden on a km134-135 (Dariali gorge) section of the same road. This traffic mode will be carried out under direct supervision and coordination of the Patrol Police.
Due to intense snowfall, traffic is forbidden for trailers and semi-trailers on a km38-km62 (Nakerala pass) section of Kutaisi (Motsameta)-Tkibuli-Ambrolauri secondary road, while traffic is free for other modes of transport. Traffic is free on the remaining sections of road.
A large volume of rock mass is collapsed at km71 (near Ambrolauri) of Kutaisi (Motsameta) -Tkibuli-Ambrolauri secondary road, due to which, traffic is forbidden for all modes of transport on this section of road.Traffic is diverted to local roads passing through the villages of Itsa and Akhalsopeli.
Due to intense snowfall, traffic is forbidden for all modes of transport on a km53-km106 (Korsha-Shatili) section of Zhinvali-Barisakho-Shatili secondary road. Traffic is forbidden for vehicles on a km1-km52 section of the same roa
Due to meteorological conditions (strong storm, intense snowfall and limited visibility), traffic is forbidden for all modes of transport on a km94-km110 (Paravani Pass) section of Koda-Partskhisi-Manglisi-Tsalka-Ninotsminda secondary road. Traffic is free on the remaining section of the road. Traffic is free on remaining sections of the road.
Road cleaning works are intensively ongoing on the spot to restore traffic in the near future in all directions.
Due to existing situations, Roads Department recommends you to move using winter tires, proper vehicles and follow existing modes on the roads.