გერგეტის სამების ეკლესიამდე მისასვლელი გზის მშენებლობა აქტიურად მიმდინარეობს
საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, ყაზბეგის მუნიციპალიტეტში სტეფანწმინდა-სამების ეკლესიასთან მისასვლელი  საავტომობილო გზის 5.6 კმ-იანი მონაკვეთის სამშენებლო სამუშაოებს ახორციელებს.
პროექტის ფარგლებში ხორციელდება ცემენტ-ბეტონის საფარის, წყალგამტარი მილების, საყრდენი კედლების, ავტომობილების გასაჩერებელი მოედნებისა და გზის კეთილმოწყობის სამუშაოები, ასევე მოხდება  საგზაო ნიშნების მოწყობა და გზის ჰორიზონტალური მონიშვნა.
პროექტის დასრულების შემდეგ, ტურისტები, ადგილობრივი მოსახლეობა და მომლოცველები შეძლებენ იმოძრაონ განახლებული და კომფორტული გზით, ნაცვლად გრუნტოვანი, დაზიანებული გზისა.
სამუშაოები მიმდინარე წლის მაისში დაიწყო და 2018 წლის შემოდგომაზე დასრულდება. პროექტს სახელმწიფო ბიუჯეტი აფინანსებს და მისი ღირებულება 7 793 854 ლარია.
გერგეტის ყოვლადწმინდა სამების ტაძარი XIV საუკუნის ძეგლია და განსაკუთრებულ ინტერესს იწვევს ტურისტების მხრიდან. აღნიშნული გზის მშენებლობა მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს, ყაზბეგში ტურისტული პოტენციალის განვითარებას.

Construction of the access road to the Gergeti Trinity Church is actively underway
Roads Department carries out construction works of a 5.6 km section of Stepantsminda-Trinity Church access road in Kazbegi Municipality.
Within the framework of the project, the arrangement works of cement concrete pavement, culverts, support walls, bus stops and road improvement are being implemented, besides, arrangement of road signs and horizontal marking of the road will be carried out.
After completion of the project, tourists, local residents and pilgrims will be able to use an upgraded and comfortable road instead of the damaged ground road.
Works started in May this year and will be completed in autumn, 2018. The project is financed by the state budget and its cost is 7 793 854 GEL.
The Gergeti Holy Trinity Cathedral is a monument of XIV century, which is very interesting to tourists. Construction of the mentioned road will significantly promote the development of tourist potential in Kazbegi.