კურორტ შოვში განახლებული და უსაფრთხო გზით ისარგებლებთ
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი-ალპანა-მამისონის (126კმ-141კმ) უღელტეხილის საავტომობილო გზის 15.2 კმ-იანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები აქტიურად მიმდინარეობს. სარეაბილიტაციო მონაკვეთი, ონის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს, რომელიც  იწყება სოფელ უწერაში, კვეთს სოფელ გლოლას და მთვარდება კურორტ შოვში.
აღნიშნული საავტონობილო გზა მდ.რიონის და ჭანჭახის გასწვრივ მთიან ტერიტორიას მიუყვება.
რეაბილიტაციის პროექტის ფარგლებში გათვალისწინებულია: გზის სავალი ნაწილის და 8 ხიდის რეაბილიტაცია. ასევე, განხორციელდება წყალგამტარი მილების, მიერთებების და საზოგადოებრივი ტრანსპორტის გაჩერებების მოწყობის სამუშაოები. მოეწყობა მოსახლეობის ეზოში შესასვლელები. ავტოტრანსპორტის უსაფრთხო მოძრაობის უზრუნველსაყოფად დამონტაჟდება საგზაო ნიშნები და მოინიშნება გზის სავალი ნაწილი
ამ დროისათვის ადგილზე მილების, ბეტონის კიუვეტებისა და ასფატ-ბეტონის საფარის მოწყობის სამუშაოები მიმდინარეობს. სამუშაოების მიმდინარეობას საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი ზურაბ ალავიძე ადგილზე გაეცნო.
პროექტი მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით, შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი მნიშვნელობის გზების მესამე პროექტის (SLRP III) ფარგლებში ხორციელდება და მისი ღირებულება 8 272 300 ლარია. სამუშაოებზე 25 ადამიანია დასაქმებული. სამუშაოები 2016 წლის მაისში დაიწყო და 2017 წლის ოქტომბერში დასრულდება.

Rehabilitation works of a 15.2 km section of Kutaisi-Alpana-Mamisoni Pass (km126-km141) secondary road are actively underway. The section to be rehabilitated is located in Oni municipality, which starts in the village of Utsera, crosses the village of Glola and ends at Shovi resort.
Mentioned road goes along the mountainous territory alongside the Rioni River and Chanchakhi.
Within the rehabilitation project, the following is envisaged: rehabilitation of carriageway and 8 bridges. In addition, the arrangement works of culverts, junctions, bus stops and enclosed bus stops will be carried out. Entrances to private yards will be arranged. In order to ensure safe traffic, road signs will be installed and road carriageway will be marked.
At this time, the arrangement works of pipes, concrete ditches and asphalt concrete pavement are underway on-site. Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia Zurab Alavidze inspected ongoing works on-site.
The project is being carried out with the financial support of the World Bank under the Third Secondary and Local Roads Project (SLRP III) and its cost is GEL 8 272 300. A total of 25 people are employed in the works. Works started in May 2016 and will be completed in October 2017.