თიანეთი-ზარიძეები-ჟინვალის გზის 12 კილომეტრიანი მონაკვეთის მშენებლობა ფინალურ ფაზაშია
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრატსრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის საავტომობილო გზის თიანეთი_ზარიძეები_ჟინვალის 12 კილომეტრიანი მონაკვეთის სამშენებლო სარეკონსტრუქციო სამუშაოებს ასრულებს.
თიანეთი-ზარიძეები-ჟინვალის კმ10-კმ23 მონაკვეთზე ასფალტ-ბეტონის საფარი ფრაგმენტულად იყო შემორჩენილი და წყლის აცილების სისტემა კი მწყობრიდან გამოსული. პროექტის დასრულების შემდეგ კი სრულად მოგვარდება არსებული პრობლემები.
მიმდინარე სამუშაოები საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარემ, გიორგი სეთურიძემ ადგილზე მოინახულა.
პროექტის შესაბამისად, გათვალისწინებულია ასფალტ-ბეტონის საფარის, ხელოვნური ნაგებობების, 2 სახიდე გადასასვლელის, რკინა-ბეტონის მილების, კიუვეტების, საყრდენი კედლების და გაბიონების მოწყობის სამუშაოები. ასევე, განხორციელდება ადგილობრივ გზებთან მიერთებების, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელების, ავტომობილების გასაჩერებელი მოედნების, საგზაო ნიშნების, ლითონის ბაგირით გზის შემოფარგვლის და მიმმართველი ბოძკინტების მოწყობის სამუშაოები. მოხდება გზის ჰორიზონტალური მონიშვნა.
სამშენებლო მონაკვეთი გაივლის თიანეთისა და დუშეთის მუნიციპალიტეტის სოფლებს: ზარიძეები,  ზემო ბუჭვინტა, ვერხველი, ზემო შარახევი, ზენამხარი, იარაჯულები, ივლიანთგორი, ლახატო, საკრეჭიო, ქვემო შარახევი, ხოფცა, ჯოჯეთი, ფუძნარი და ბოდავი.
პროექტის ღირებულება 21 536 367 ლარია და სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება. სამუშაოები 2014 წლის მაისში დაიწყო და 2017 წლის ივლისის ბოლოს დასრულდება. სამშენებლო სამუშაოებზე  80 ადამიანია დასაქმებული.

Construction of a 12 km section of Tianeti-Zaridzeebi-Zhinvali road is in the final phase
Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia completes construction-reconstruction works of the 12 km section of Tianeti-Zaridzeebi-Zhinvali.
Asphalt concrete pavement on km10-km23 section of Tianeti-Zaridzeebi-Zhinvali was remained fragmentally, while water protection system is out of order. After completion of the project existing problems will be fully resolved.
Chairman of Roads Department George Seturidze inspected ongoing works on-site.
The project envisages arrangement works of asphalt concrete pavement, artificial structures, 2 bridge crossings, reinforced concrete pipes, ditches, support walls and gabions. Besides, the arrangement works of junctions with local roads, entrances to private yards, bus stops and enclosed bus stops, road signs, road encirclement using a metal cable and signposts will be implemented. Horizontal marking will be carried out on the road.
The section to be constructed will pass through the villages of Dusheti Municipality: Zaridzeebi, Zemo Bichvinta, Verkhveli, Zemo Sharakhevi, Zenamkhari, Iarajulebi, Ivliantgori, Lakhato, Sakrechio, Kvemo Sharakhevi, Xoptsa, Jojeti, Pudznari and Bodavi.
The cost of the project is GEL 21 536 367 and will be financed by the state budget. Works started in May 2014 and will be completed by the end of July. A total of 80 people are employed in the construction works.