შეხვედრა ევროპის საინვესტიციო ბანკის წარმომადგენლებთან
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის  მოადგილე ზაზა სიმონია  და დეპარტამენტის თანამშრომლები  ევროპის საინვესტიციო ბანკის წარმომადგენლებს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე მხარეებმა, ჩქაროსნული ავტომაგისტრალის სამტრედია გრიგოლეთის გზის მშენებლობის მიმდინარეობაზე და მომავალი პროექტების განხორციელებაზე  ისაუბრეს.  ევროპის საინვესტიციო ბანკის  მისია საქართველოში, მის მიერ დაფინანსებული პროექტების მონიტორინგს ახორციელებს და ქართულ მხარესთან სამუშაო შეხვედრებს მართავს.
ევროპის საინვესტიციო ბანკის დაფინანსებით ხორციელდება ჩქაროსნული მაგისტრალის სამტრედია გრიგოლეთის ოთხივე ლოტის მშენებლობა, რომლის სიგრძე საერთო ჯამში 51,5 კილომეტრი იქნება, ასევე სამომავლოდ ბანკი დააფინანსებს ჩუმათელეთი-ხევისა და გრიგოლეთი-ჩოლოქის საავტომობილო გზის სამშენებლო სამუშაოებს.

Meeting with the representatives of the European Investment Bank
Deputy Chairman of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia Zaza Simonia and the personnel of RD met with the representatives of the European Investment Bank.
At the meeting parties discussed the construction process of Samtredia-Grigoleti road under the highway and the implementation of future projects. The EIB’s mission in Georgia carries out monitoring of projects financed by the EIB and arranges the business meetings with the Georgian side.
The construction of all four Lots of Samtredia-Grigoleti road under the highway is being implemented with the financial support of the European Investment Bank, a length of which will be 51.5 km in total. Besides, construction works of Chumateleti-Khevi and Grigoleti-Choloki road will be financed by the Bank in the future.