21 ივნისიდან – 26 ივნისამდე რიკოთისა და გორის საავტომობილო გვირაბებში მოვლა-შენახვის სამუშაოების გამო დროებითი შეზღუდვა დაწესდება
20 ივნ, 2017 00:00:00
საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის 143–ე კმ-ში მდებარე რიკოთის საავტომობილო გვირაბში, მოვლა-შენახვის (გვირაბის თაღისა და სავალი ნაწილის გარეცხვის, ჰორიზონტალური მონიშვნისა და სხვა) სამუშაოების განხორციელებასთან დაკავშირებით, 2017 წლის 21 ივნისიდან 26 ივნისის ჩათვლით, ყოველდღიურად, ღამის 00:00 სთ-დან  დილის 07:00 სთ-მდე, იკრძალება ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ხოლო დღის დანარჩენ პერიოდში ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.სატრანსპორტო ნაკადის მოძრაობა განხორციელდება რიკოთის საავტომობილი გვირაბის შემოსავლელ გზაზე.
დროის ამ პერიოდში რიკოთის გვირაბის შემოსავლელ გზაზე 2 სხვადასხვა ადგილას უზრუნველყოფილი იქნება საბუქსირე  მექანიზმების მორიგეობა.
რიკოთის საავტომობილო გვირაბში მოძრაობის ჩაკეტვა და საავტომობილო გვირაბის შემოსავლელ გზაზე სატრანსპორტო ნაკადის მოძრაობის გადართვა განხორციელდება თანდართული დროებითი მოძრაობის ორგანიზაციის  სქემის შესაბამისად.
საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის 88–ე კმ-ში მდებარე გორის საავტომობილო გვირაბში, მოვლა-შენახვის (გვირაბის თაღისა და სავალი ნაწილის გარეცხვის, ჰორიზონტალური მონიშვნისა და სხვა) სამუშაოების განხორციელებასთან დაკავშირებით, 2017 წლის 21 ივნისიდან 23 ივნისის ჩათვლით, ყოველდღიურად, დილის 09:00 სთ-დან საღამოს 18:00 სთ-მდე,  აღნიშნული გვირაბის მარცხენა მიმართულებაზე (დასავლეთი-აღმოსავლეთი)  იკრძალება ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. დროის აღნიშნულ მონაკვეთში ავტოტრანსპორტის ნაკადი გადაერთვება გორის გვირაბის შემოვლით გზაზე.
ხოლო, 2017 წლის 24 ივნისიდან 26 ივნისის ჩათვლით, ყოველდღიურად, დილის 09:00 სთ-დან საღამოს 18:00 სთ-მდე,  აღნიშნული გვირაბის მარჯვენა მიმართულებაზე (აღმოსავლეთი-დასავლეთი)  იკრძალება ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ავტოტრანსპორტის ნაკადი გადაერთვება მარცხენა (დასავლეთ-აღმოსავლეთის მიმართულება) გვირაბში, ხოლო დასავლეთიდან აღმოსავლეთისაკენ მიმავალი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა გადაერთვება გორის გვირაბის შემოვლით გზაზე.
ავტოტრანსპორტის მოძრაობის გადართვა განხორციელდება თანდართული დროებითი მოძრაობის ორგანიზაციის სქემების შესაბამისად.

Due to maintenance works in Rikoti and Gori road tunnels, temporary restriction will be imposed from June 21 until June 26
20 June, 2017 00:00:00
According to Roads Department, regarding implementation of maintenance (washing of the tunnel arch and carriageway, horizontal marking, etc.) works in Rikoti road tunnel located at km 143 of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road, traffic for all modes of transport is forbidden from June 21 to June 26, 2017,  every day, starting from midnight until 07:00 am. During the rest period of the day, traffic is free. Traffic of the flow of vehicles will be carried out on the bypass road of Rikoti road tunnel.
During this period of time, the duty of tow mechanisms will be ensured at two different locations on the bypass road of Rikoti tunnel.
Blocking of traffic in Rikoti road tunnel and diversion of traffic of the flow of vehicles on the bypass road of road tunnel will be carried out according to an attached organization scheme of temporary traffic.
Due to implementation of maintenance (washing of the tunnel arch and carriageway, horizontal marking, etc.) works, traffic is forbidden for all modes of transport in the left direction of Gori road tunnel located at km 88 of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road from June 21 to June 23, 2017, every day, starting from 09:00 am until 18:00 pm. During the mentioned period of time, the flow of vehicles will be diverted to the bypass road of Gori tunnel.
However, traffic for all modes of transport is forbidden in the right direction (East-West) starting from June 24 to June 26, 2017, every day, from 09:00 am until 18:00 pm. The flow of vehicles will be diverted to the left (West-East direction) tunnel, while traffic of vehicles moving in the West-East direction will be diverted to on the bypass road of Gori tunnel.
Diversions of traffic of vehicles will be carried out in accordance with attached organization schemes of temporary traffic.