კახეთის რეგიონში 200 კმ-მდე გზის მოდერნიზებისათვის საპროექტო სამუშაოები იწყება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, აღმოსავლეთ-დასავლეთის ჩქაროსნული მაგისტრალის გაუმჯობესების მეოთხე პროექტის ფარგლებში, თბილისი-ბაკურციხე- წნორი-ლაგოდეხის და თბილისი-საგარეჯო-ბაკურციხის საავტომობილო გზების  მიმართულებით საპროექტო სამუშაოებს იწყებს.
საპროექტო დოკუმენტაციის მოსამზადებლად, ხელშეკრულებას ხელი საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილემ ალექსანდრე თევდორაძემ და (ერთობლივი საწარმო)  JV AECOM & ILF-ის წარმომადგენლებმა ფიელ შატო ლორტიმ და სტეფან მორნმა მოაწერეს ხელი.
კომპანია JV AECOM & ILF თბილისი-ბაკურციხისა და წნორი-ლაგოდეხის 120 კილომეტრიანი საავტომობილო გზის ტექნიკურ-ეკონომიკური დასაბუთების დოკუმენტაციასა და თბილისი-საგარეჯოს და საგარეჯო-ბაკურციხის 80კილომეტრიანი საავტომობილო გზის განახლებისთვის დეტალურ საპორექტო დოკუმენტაციას მოამზადებს. საპროექტო სამუშაოების სახელშეკრულებო ღირებულება  2 514 704 ევრო და 3 124 683 ლარს შეადგენს. პროექტირების  ვადა  2017 – 2018 წლებია და ხელშეკრულების გაფორმებიდან 17 თვეში უნდა დასრულდეს. საპროექტო სამუშაოებს მსოფლიო ბანკი აფინანსებს.
აღნიშნული  საგზაო მონაკვეთები, პრემიერ-მინისტრის გიორგი კვირიკაშვილის ინიციატივის, 4 პუნქტიანი გეგმის ერთ-ერთი მიმართულების - ქვეყნის სივრცითი განვითარების ნაწილია.

Design works to modernize approximately 200 km of road started in Kakheti region
Under the Fourth East West Highway Improvement Project, Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia starts design works in the direction of Tbilisi-Bakurtsikhe-Tsnori-Lagodekhi and Tbilisi-Sagarejo-Bakurtsikhe roads.
The contract for preparation of design works was signed by Deputy Chairman of Roads Department Aleksandre Tevdoradze and the representatives of (Joint Venture) JV AECOM & ILF Phil Shuttleworth and Stephen Moran.
The company JV AECOM & ILF will prepare feasibility study documentation for 120 km section of Tbilisi-Bakurtsikhe and Tsnori-Lagodekhi road and detailed design documentation for upgrading 80 km section of Tbilisi-Sagarejo and Sagarejo-Bakurtsikhe road. The contract cost of design works amounts to EUR 2 514 704 and GEL 3 124 683. The period for design is 2017-2018 and it shall be completed within 17 months after signing the contract. Design works are being financed by the World Bank.
Mentioned road sections are the part of special development of the country- one of the directions considered in 4-point plan, initiated by Prime Minister George Kvirikashvili.