გორის საავტომობილო გვირაბში მოძრაობის დროებითი შეზღუდვა დაწესდება
საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, მიმდინარე წლის 25 მაისის დილის 09:00 საათიდან საღამოს 18:00 საათამდე, ავტოტრანსპორტის მოძრაობა იკრძალება თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის 88-ე კილომეტრზე მდებარე გორის მარჯვენა საავტომობილო გვირაბში (აღმოსავლეთი-დასავლეთის მიმართულება) სარემონტო სამუშაოების გამო.
ავტოტრანსპორტის ნაკადი გადაერთვება მარცხენა (დასავლეთ-აღმოსავლეთის მიმართულება) გვირაბში, ხოლო დასავლეთიდან აღმოსავლეთისაკენ მიმავალი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა გადაერთვება გორის გვირაბის შემოვლით გზაზე. ავტოტრანსპორტის მოძრაობის გადართვა განხორციელდება თანდართული დროებითი მოძრაობის ორგანიზაციის სქემის შესაბამისად.

Traffic is temporarily restricted at Gori Tunnel
According to Roads Department, due to repair works, traffic is forbidden for vehicles at Gori right tunnel (East-West direction) located at km88 of Tbilisi-Senaki-Leselidze road on May 25, 2017, from 09:00 am to 18:00 pm.
The flow of vehicles will be diverted to the right tunnel (West-East direction), while traffic for vehicles moving in the West-East direction will be diverted to the bypass road of Gori tunnel. Diversion of traffic will be carried out in accordance with the attached organization scheme of temporary traffic.