ქუთაისი განახლებული ნიკეას ქუჩით ჩქაროსნულ ავტომაგისტრალს დაუკავშირდება
საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, ნიკეას ქუჩა–გეგუთის სატრანსპორტო კვანძის 4.1 კილომეტრიან მონაკვეთს აშენებს. სამშენებლო მონაკვეთი ქ. ქუთაისში ნიკეას ქუჩის ბოლოს არსებული მოედანიდან იწყება და გეგუთში არსებულ სატრანსპორტო კვანძთან სრულდება.
პროექტის შესაბამისად, აშენდება 4 ზოლიანი ბეტონის გზა და 1 რკინიგზაზე გადასასვლელი ხიდი. ამ დროისთვის, გზის საფუძვლის მოწყობის სამუშაოები მიმდინარეობს. სამუშაოების მიმდინარეობას, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი ზურაბ ალავიძე ადგილზე გაეცნო.
ამ მონაკვეთით სარგებლობენ სოფლები: გეგუთი, პატრიკეთი, საყულია, ოფურჩხეთის მჭიდროდ დასახლებული მოსახლეობა და გეგუთის კოლონიის ადმინისტრაცია, რის გამოც ავტოტრანსპორტის ინტენსივობა საკმაოდ მაღალია.
გეგუთის სატრანსპორტო კვანძს და ნიკეას ქუჩას შორის არსებული მონაკვეთი დაზიანებული იყო და პრაქტიკულად ვერ ატარებდა მკვეთრად გაზრდილ სატრანსპორტო ნაკადებს.
ნიკეას ქუჩა–გეგუთის სატრანსპორტო კვანძის რეკონსტრუქცია-მოდერნიზაციის (ოთხზოლიან გზად გადაკეთების) სამუშაოების დასრულების შემდეგ, ეს მონაკვეთი ზესტაფონი-ქუთაისი-სამტრედიის ახალ ჩქაროსნულ გზას შეუერთდება და მთავარი დამაკავშირებელი კვანძი გახდება ქალაქ ქუთაისთან.
სამუშაოები 2017 წლის ივნისში დასრულდება. პროექტის  ღირებულება 17 მილიონ 777.777 ლარს შეადგენს. სამუშაოებზე 65 ადამიანია დასაქმებული.

Kutaisi will be connected to the highway through Nikea Street
Roads Department is carrying out construction of 4.1 km section of Nikea Street-Geguti interchange. Construction section starts from the square existing at the end of Nikea Street in Kutaisi and ends at the interchange located in Geguti.
According to the project, 4-lane concrete road and 1 railway bridge crossing will be constructed. At present, arrangement works of road base are underway. Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia Zurab Alavidze inspected ongoing works on site.
This section is used by the following villages: Geguti, Patriketi, Sakulia, Opurchkheti’s densely populated inhabitants and the administration of Geguti colony, as a result of which intensity of vehicles is quite high.
Section between Geguti interchange and Nikea Street was damaged and, practically, could not afford to cope with sharply increased traffic flows.
After completion of reconstruction-modernization (modernization into four-lane road) works Nikea Street-Geguti interchange, this section will be connected to a new highway and will become the main interchange connecting to Kutaisi.
Works will be completed in June 2017. The cost of the project is GEL 17 777 777. A total of 65 people are employed in the works.