ჟინვალი-ლარსის გზის განახლებისთვის წინასაპროექტო სამუშაოები იწყება
საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, ჟინვალი-ლარსის  გზის განახლებისთვის ტექნიკურ ეკონომიკური დასაბუთების მომზადებას, ხოლო ქვეშეთი კობის მონაკვეთისათვის დეტალური პროექტირების სამუშაოებს იწყებს.
საპროექტო დოკუმენტაციის მოსამზადებლად, ხელშეკრულებას ხელი საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილემ ალექსანდრე თევდორაძემ და  ესპანური კომპანია „ IDOM Consulting, Engineering, Architecture, SAU “ წარმომადგენელმა იგნასიო ბალსა მარინმა  მოაწერეს.
ხელშეკრულების ფარგლებში, უნდა მომზადდეს ტექნიკურ-ეკონომიკური დასაბუთებისა და დეტალური პროექტის დოკუმენტები. აღნიშნული პროექტი, აღმოსავლეთ-დასავლეთის ჩქაროსნული მაგისტრალის გაუმჯობესების მეოთხე პროექტის ფარგლებში მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით განხორციელდება.
საპროექტო სამუშაოების ვადა 14 თვეა და მისი ღირებულება 3 156 240  ევროსა და  4  201 392  ლარს შეადგენს. პროექტირების დასრულების შემდეგ, ტენდერი სამშენებლო სამუშაოებზე გამოცხადდება.
ჟინვალი-ლარსის მიმართულებით 111 კილომეტრიანი მონაკვეთის მშენებლობა, ხოლო ქვეშეთი კობის  მიმართულებით 26 კილომეტრიანი მონაკვეთის მშენებლობა იგეგმება.
აღნიშნული მონაკვეთები, პრემიერ-მინისტრის ინიციატივის, 4 პუნქტიანი გეგმის მნიშვნელოვანი მიმართულების - ქვეყნის სივრცითი განვითარების შემადგენელი ნაწილია.

Pre-design works for upgrading Zhinvali-Larsi road have started
Roads Department starts the preparation of feasibility study for upgrading Zhinvali-Larsi road and detailed design works for Kvesheti-Kobi section.
The Agreement for preparation of design documentation was signed by Deputy Chairman of Roads Department Aleksandre Tevdoradze and the representative of a Spanish company „ IDOM Consulting, Engineering, Architecture, SAU “ Ignacio Balsa Marin.
Within the Agreement, feasibility study and documents of detailed design shall be prepared.  Mentioned project will be carried out under the Fourth East West Highway Improvement Project with the financial support of the World Bank.
Period of design works is 14 months and its cost amounts to EUR 3 156 240 and GEL 4 201 392. After completion of design works, bidding on construction works will be announced.
Construction of 111 km section in the direction of Zhinvali-Larsi and 26 km section in the direction of Kvesheti-Kobi is planned.
Mentioned sections are the part of spatial development of the country – an important direction of 4-point plan initiated by Prime Minister George Kvirikashvili.