რუსთავი-წითელი ხიდის და რუსთავი-სადახლოს გზების განახლებისთვის პროექტირება იწყება
საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, E60 ავტომაგისტრალის, რუსთავი-წითელი ხიდისა და რუსთავი-სადახლოს გზების განახლებისთვის საპროექტო სამუშაოებს იწყებს.
საპროექტო დოკუმენტაციის მოსამზადებლად, ხელშეკრულებას ხელი საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილემ ალექსანდრე თევდორაძემ და  კომპანია „ანტეა ნედერლენდის“ წარმომადგენელმა რიჩარდ სმოლეგანგმა მოაწერეს.
ხელშეკრულების ფარგლებში, უნდა მომზადდეს ტექნიკურ-ეკონომიკური დასაბუთებისა და დეტალური პროექტის დოკუმენტები. აღნიშნული პროექტი, აღმოსავლეთ-დასავლეთის ჩქაროსნული მაგისტრალის გაუმჯობესების მეოთხე პროექტის ფარგლებში მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით განხორციელდება.
საპროექტო სამუშაოების ვადა 17 თვეა და მისი ღირებულება 1 721 933.88 ევროსა და 1 825 937.60 ლარს შეადგენს. პროექტირების დასრულების შემდეგ, ტენდერი სამშენებლო სამუშაოებზე გამოცხადდება.
რუსთავიდან სადახლოს მიმართულებით 40 კილომეტრიანი მონაკვეთის მშენებლობა, ხოლო რუსთავიდან წითელი ხიდის მიმართულებით 35 კილომეტრიანი მონაკვეთის მშენებლობა იგეგმება.
აღნიშნული მონაკვეთები, პრემიერ-მინისტრის ინიციატივის, 4 პუნქტიანი გეგმის მნიშვნელოვანი მიმართულების - ქვეყნის სივრცითი განვითარების შემადგენელი ნაწილია.

Design for upgrading of Rustavi-Red Bridge and Rustavi-Sadakhlo roads starts
Roads Department starts design works for of upgrading Rustavi-Red Bridge and Rustavi-Sadakhlo roads under E60 highway.
Deputy Chairman of Roads Department Aleksandre Tevdoradze and the representative of a company “Antea Nederland B.V” Richard Smullegunge signed the agreement to prepare design documentation.
Within the agreement, Feasibility Study and Detailed Design documents shall be prepared. This project will be carried out under Fourth East West Highway Improvement Project with the financial support of the World Bank.
Term of design works is 17 months and the cost is EUR 1 721 933.88 and GEL 1 825 937.60. After completion of design, the bidding on construction works will be declared.
It is planned to construct 40 km section from Rustavi to Sadakhlo and 35 km section from Rustavi to the Red Bridge.
Mentioned sections are the part of spatial development of the country, which is an important direction of 4-point plan initiated by Prime Minister.