ზურაბ ალავიძე ევროპის საინვესტიციო ბანკის წარმომადგენლებს შეხვდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი ზურაბ ალავიძე და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე გიორგი სეთურიძე, ევროპის საინვესტიციო ბანკის (EIB) მისიის წარმომადგენლებს შეხვდნენ.
ევროპის საინვესტიციო ბანკმა, „საქართველოს სატრანსპორტო კომუნიკაციის პროექტი“-ს ფარგლებში 250 მილიონი ევროს ოდენობის დაფინანსება გამოყო. აღნიშნული პროექტის ფარგლებში, პირველ ეტაპზე დაგეგმილია გრიგოლეთი-ჩოლოქის 14 კილომეტრიანი მონაკვეთის მშენებლობა. შემდეგ ეტაპზე კი საერთაშორისო და შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის სხვადასხვა მონაკვეთების მშენებლობა-რეაბილიტაცია განხორციელდება.
სამუშაო შეხვედრაზე, მხარეებმა მიმდინარე პროექტების შესახებ ისაუბრეს და დაგეგმილი ახალი პროექტები განიხილეს.
ევროპის საინვესტიციო ბანკი, ამ დროისთვის, სამტრედია-გრიგოლეთის 4 მონაკვეთისა და ზემო ოსიაური-ჩუმათელეთის 5,8 კილმეტრიანი მონაკვეთის მშენებლობას აფინანსებს.

Zurab Alavidze met with the representatives of the European Investment Bank
Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia Zurab Alavidze and Chairman of Roads Department George Seturidze met with the representatives of the European Investment Bank (EIB) Mission.
Under the Georgian Transport Communication Project, the European Investment Bank allocated 250 million Euros. At the first stage within the mentioned project, construction of Grigoleti-Choloki 14 km road section is planned. At the next stage, construction-rehabilitation of different international and secondary sections will be carried out.
During the meeting, two sides discussed ongoing projects and reviewed new planned projects.
At present, the European Investment Bank finances construction of 4 sections of Samtredia-Grigoleti and 5.8 km section of Zemo Osiauri-Chumateleti.