მანგლისში ახალი ხიდი შენდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრატსრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის დაკვეთით, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის თბილისი (პანტიანი) - მანგლისის საავტომობილო გზის 29-ე კმ-ზე არსებული ქვის თაღოვანი სახიდე გადასასვლელის ნაცვლად ახალი სახიდე გადასასვლელის სამშენებლო სამუშაოები  მიმდინარეობს.
ხიდი თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტში, კერძოდ, დაბა მანგლისში – უსახელო ღელეს გადაკვეთაზე, მდებარეობს. ხიდის ექსპლუატაციაში შესვლის შემდეგ, მანგლისის საკურორტო ზონაში ტურისტები და დამსვენებლები უსაფრთხოდ და კომფორტულად შეძლებენ გადაადგილებას.
პროექტით გათვალისწინებულია: ახალი რკინა-ბეტონის ერთმალიანი თაღოვანი კონსტრუქციის ხიდის მშენებლობა; ხიდის სავალი ნაწილის, გვერდულების, ადგილობრივ გზებთან მიერთებების, საგზაო ნიშნებისა და შემოფარგვლის მოწყობის სამუშაოები; განხორციელდება ხიდის სავალი ნაწილის ჰორიზონტალური მონიშვნა. ამ დროისთავის.  ხიმინჯების მოწყობის სამუშაოები მიმდინარეობს.
მიმდინარე სამუშაოები, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილემ, გივი ჩოჩიამ დაათვალიერა.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი ღირებულება 1 832 900 ლარია. სამუშაოები 2016 წლის აგვისტოში დაიწყო და 2017 წლის ოქტომბერში დასრულდება.

A new bridge is being constructed in Manglisi
By order of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, construction works of a new bridge crossing are underway at km 29 of Tbilisi (Pantiani) – Manglisi secondary road instead of the existing stone arch bridge crossing.
The bridge is located in the Tetritskaro Municipality, namely, at the crossing of Unnamed Stream in a small town Manglisi. After putting the bridge into use, tourists and guests in the resort area of Manglisi will be able to move safely and comfortably.
The project envisages: construction of the new reinforced concrete arch bridge with a single span; arrangement works of the bridge carriageway, shoulders, junctions with local roads, road signs and encircling; horizontal marking on the bridge carriageway will be carried out. At the moment, the arrangement works of piles are underway.
Deputy Chairman of Roads Department of Georgia Givi Chochia has inspected ongoing works.
The project is being financed by the state budget and its cost is GEL 1 832 900. Works started in August 2016 and will be completed in October 2017.