მარნეული-ალგეთი-აზიზქენდის გზის 4 კილომეტრიანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია დასრულების ეტაპზეა
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის მარნეული - ალგეთი - აზიზქენდის საავტომობილო გზის 4 კილომეტრიანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია სრულდება. სარეაბილიტაციო სამუშაოებზე სულ 50  ადამიანი დასაქმდა.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი მდებარეობს მარნეულის მუნიციპალიტეტში,  იწყება სოფელ თაზაქენდის ტერიტორიაზე და სრულდება სოფელ აზიზქენდში. პროექტის განხორციელების შედეგად, ადგილობრივი მოსახლეობა, სატრანზიტო გადამზიდავები და გზით მოსარგებლეები განახლებული გზით, შეძლებენ უსაფრთხოდ და კომფორტულად მგზავრობას.
რეაბილიტაციის პროექტით განხორციელდა: გზის სავალი ნაწილის, ადგილობრივ გზებთან მიერთებების, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელების, ავტობუსის გასაჩერებელი მოედნისა და ავტოპავილიონის მოწყობის სამუშაოები. ასევე, განხორციელდა საგზაო ნიშნების, წყალგამტარი მილების, გაბიონის ქვედა საყრდენი კედლების, ხელოვნური ნაგებობების მოწყობისა და გზის ჰორიზონტალური მონიშვნის სამუშაოები.
ჩატარებულ სამუშაოებს  საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე გივი ჩოჩია გაეცნო.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან დაფინანსდა და მისმა ღირებულებამ 1 499 999 ლარი შეადგინა. სამუშაოები 2016 წლის აგვისტოში დაიწყო.

Rehabilitation of the 4 km section of Marneuli-Algeti-Azizkendi road is at the final stage
Rehabilitation of the 4 km section of Marneuli-Algeti-Azizkendi secondary road is going to the end. A total of 50 people were employed on rehabilitation works.
Rehabilitation section is located in Marneuli Municipality, it starts from the territory of Tazakendi village and ends at Azizkendi village. As a result of the project implementation, local residents, road users and transit transporters will be able to travel safely and comfortably with the renewed road.
Under the rehabilitation project the following works have been implemented: the carriageway, junctions with local roads, private yard entrances, bus stops and enclosed bus stops have been arranged. In addition, road signs, culverts, lower support walls of gabions and artificial structures have been arranged and horizontal marking works of the road have been carried out.
Deputy Chairman of Roads Department Givi Chochia has inspected implemented works.
The project was financed by the state budget and its cost amounted to GEL 1 499 999. Works started in August 2016.