27 დეკ, 2016 00:00:00
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, თოვლისა და ლიპყინულის გამო, მისაბმელიან და ნახევრადმისაბმელიან ავტოტრანსპორტზე შეზღუდვები დაწესებულია შემდეგ საუღელტეხილო მონაკვეთებზე:
ქუთაისი-ტყიბული-ამბროლაურის საავტომობილო გზის კმ35-კმ65 (ნაქერალას უღელტეხილი) მონაკვეთზე და ალპანა-ცაგერის საავტომობილო გზის კმ1-კმ22 მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ30-კმ188 (ჯვარი-უშგული) მონაკვეთზე და ქუთაისი-წყალტუბო-ცაგერი-ლენტეხი-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ88-კმ125 (ლენტეხი-ბენიერი) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
ბათუმი-ახალციხის საავტომობილო გზის კმ87-კმ106 მონაკვეთზე ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

27 December, 2016 00:00:00
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Due to intensive snow and glaze ice, special traffic regimes are established on several Passes road sections:
Traffic is forbidden for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats on km35-km65 section of Kutaisi-Tkibuli-Ambrolauri (Nakerala pass) road and on km1-km22 section of Alpana-Tsageri road. Traffic is free for other modes of transport.
Traffic is forbidden for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats on km30-km188 (Jvari-Ushguli) section of Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili road and on km88-km125 section (Lentekhi-Benieri) of Kutaisi-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi road. Traffic is permitted for other modes of transport only by using anti-skid chains. Traffic is free for vehicles with two and more main axles.
Traffic is permitted for all modes of transport on km87-km106 section of Batumi-Akhaltsikhe road only by using anti-skid chains. Traffic is free for vehicles with two or more main axles.