28 ნოე, 2016 12:58:00
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის საჯავახო-ჩოხატაური-ოზურგეთი-ქობულეთის საავტომობილო გზის 74-ე კმ-ში (ქობულეთი) არსებულ რეგულირებად სარკინიგზო გადასასვლელზე, ს.ს „საქართველოს რკინიგზა“  აწარმოებს ლიანდაგის კაპიტალური შეკეთების სამუშაოებს. რის გამოც, 8 დეკემბრის დილის 08:00სთ-დან 9 დეკემბრის საღამოს 18:00სთ-მდე აღნიშნულ მონაკვეთზე იკრძალება ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ავტოტრანსპორტის ნაკადი დროებით გადაერთვება  შემოსავლელ გზაზე, ქალაქის გავლით.
აღნიშნულ მონაკვეთზე მოძრაობის ჩაკეტვა განხორციელდება საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტთან 2016   წლის 14 ივლისის (№31601751089) შეთანხმებული ავტოტრანსპორტის ნაკადის დროებითი მოძრაობის ორგანიზაციის სქემების შესაბამისად.

28 November, 2016 12:58:00
The JSC “Georgian Railway” carries out capital repair works of rail-track on regulated railway crossing located on km74 of Sajavakho-Chokhatauri-Ozurgeti-Kobuleti secondary road (Kobuleti). Therefore, movement of all vehicles is prohibited on mentioned section between December 8, 8.00 AM and December 9, 18.00 PM. Traffic flow will be permanently diverted to the bypass road, passing through the town.
In the process of implementation, representatives of the appropriate service of JSC “Georgian Railway” will ensure regulation of traffic flow along the entire perimeter of the railway crossing.
Traffic restriction on mentioned road section will be carried out according to temporal traffic flow organization schemes agreed with the Patrol Police on 14 July, 2016 (№31601751089).