ქუთაისის შემოსავლელ და ქუთაისი-სამტრედიის გზაზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა შეიზღუდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის, ქუთაისის შემოსავლელი  გზაზე სამუშაოების წარმოება გრძელდება (სადეფორმაციო ნაკერების და სახიდე გადასასვლელებთან კომპესატორების  შეკეთების სამუშაოები), 2016 წლის 29 ნოემბრის დილის 08:00 სთ-მდე, შესაბამისად აღნიშნულ დრომდე, თბილისი-სენაკი-ლესელიძის 216-ე კმ-დან (სოფ. ნახშირღელე)   ქუთაისის შემოსავლელ გზაზე იკრძალება ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. სატრანსპორტო ნაკადი გადაერთვება, არსებული თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზაზე (ძველი მიმართულება), ქ. ქუთაისის გავლით.
საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის ზესტაფონი-ქუთაისი-სამტრედიის მონაკვეთის მშენებლობის პროექტის ფარგლებში, მიმდინარე გეგმიური სამუშაოების წარმოების გაგრძელებასთან დაკავშირებით, 5 დეკემბრის ჩათვლით თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის, ქუთაისის შემოსავლელი-სამტრედიის გზის 247-ე კმ-დან (ბაში) სამტრედია-ლანჩხუთი-გრიგოლეთის კმ2 (დაფნარის დაერთება) მონაკვეთზე იკრძალება ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. სატრანსპორტო ნაკადი გადაერთვება არსებული თბილისი-სენაკი-ლესელიძის (ძველი) საავტომობილო გზაზე, სამტრედიის მიმართულებით.
აღნიშნულ მონაკვეთზე მოძრაობის ჩაკეტვა განხორციელდება საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტთან 2016   წლის 27 ოქტომბერს (№2693860) შეთანხმებული ავტოტრანსპორტის ნაკადის დროებითი მოძრაობის ორგანიზაციის სქემების შესაბამისად.

Movement of all vehicles will be restricted on Kutaisi bypass and Kutaisi-Samtredia roads
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, works are underway (repairing works of expansion joints and bridge crossing compensators) on Kutaisi bypass road section of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road until 29 November 2016, 8:00 a.m. Therefore, movement of all vehicles is restricted on Kutaisi bypass road starting from km 216 (Nakhshirgele village) of Tbilisi-Senaki-Leselidze road. Traffic flow will be diverted to Tbilisi-Senaki-Leselidze road (old direction) passing through Kutaisi City.
Traffic restriction on the mentioned road section will be carried out according to temporal traffic flow organization schemes agreed with the Patrol Police on 29 October, 2015 ((№20/8-2392244).
Within the framework of construction project of Zestaponi-Kutaisi-Samtredia road section of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road, regarding the continuation of planned, ongoing works, movement of all vehicles is restricted starting from km 247 (Bashi) of Kutaisi bypass-Samtredia road to km2 of Samtredia-Lanchkhuti-Grigoleti (Dapnari ramp) of Tbilisi-Senaki-Leselidze road, including December 5. Traffic flow will be diverted to Tbilisi-Senaki-Leselidze (old) existing road, towards Samtredia.
Traffic restriction on the mentioned road section will be carried out according to temporal traffic flow organization schemes agreed with the Patrol Police on 27 October, 2016 (№2693860).