26 ნოე, 2016 15:52:00
საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის ზესტაფონი-ქუთაისი-სამტრედიის მონაკვეთის მშენებლობის პროექტის ფარგლებში, მიმდინარე გეგმიური სამუშაოების წარმოების გაგრძელებასთან დაკავშირებით, 5 დეკემბრის ჩათვლით თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის, ქუთაისის შემოსავლელი-სამტრედიის გზის 247-ე კმ-დან (ბაში) სამტრედია-ლანჩხუთი-გრიგოლეთის კმ2 (დაფნარის დაერთება) მონაკვეთზე იკრძალება ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. სატრანსპორტო ნაკადი გადაერთვება არსებული თბილისი-სენაკი-ლესელიძის (ძველი) საავტომობილო გზაზე, სამტრედიის მიმართულებით.
აღნიშნულ მონაკვეთზე მოძრაობის ჩაკეტვა განხორციელდება საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტთან 2016   წლის 27 ოქტომბერს (№2693860) შეთანხმებული ავტოტრანსპორტის ნაკადის დროებითი მოძრაობის ორგანიზაციის სქემების შესაბამისად.

26 November, 2016 15:52:00
Within the framework of construction project of Zestaponi-Kutaisi-Samtredia road section of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road, regarding the continuation of planned, ongoing works, movement of all vehicles is restricted starting from km 247 (Bashi) of Kutaisi bypass-Samtredia road to km2 of Samtredia-Lanchkhuti-Grigoleti (Dapnari ramp) of Tbilisi-Senaki-Leselidze road, including December 5. Traffic flow will be diverted to Tbilisi-Senaki-Leselidze (old) existing road, towards Samtredia.
Traffic restriction on the mentioned road section will be carried out according to temporal traffic flow organization schemes agreed with the Patrol Police on 27 October, 2016 (№2693860).