17 ნოე, 2016 00:00:00
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ზვავსაშიშროების, ძლიერი თოვისა და ქარბუქის გამო, საავტომობილო გზების რამდენიმე მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის გადაადგილება აიკრძალა:
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, მცხეთასტეფანწმინდალარსის საავტომობილო გზის გუდაური(ფოსტა)-კობის ონაკვეთზე ინტენსიური თოვის გამო ზვავსაშიშროებაა, რის გამოც გზის აღნიშნულ მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
აღნიშნული რეჟიმის უზრუნველყოფა განხორციელდება საპატრულო პოლიციის უშუალო ზედამხედველობით და კოორდინაციით.
რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო (თოვის, ძლიერი ქარბუქის და შეზღუდული ხილვადობის), კოდაფარცხისიმანგლისიწალკანინოწმინდის საავტომობილო გზის საუღელტეხილო მონაკვეთზე (ნარდევანიფარავანი) კმ94–კმ110, ყველა სახის ავტოტრანსპორტის  მოძრაობა  აკრძალულია.
ინტენსიური თოვის, ქარბუქის და შეზღუდული ხილვადობის გამო, ბათუმი-ახალციხის საავტომობილო გზის კმ106-კმ123 მონაკვეთზე ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია.

17 November, 2016 00:00:00
Based on information of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to avalanche hazard, heavy snow and snow-storm, traffic is forbidden on several road sections:
Based on information provided by National Environmental Agency, movement on Gudauri(Posta)-Kobi section of  Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road  is forbidden for all mode of transport due to avalanche hazard. Mentioned traffic regime will be enforced under direct supervision and coordination of Patrol Police.
Due to complicated meteorological conditions (snow-storm and limited visibility), traffic at km94-km110 (Nardevani-Paravani) section of Koda-Partskhisi-Manglisi-Tsalka-Ninotsminda road is forbidden for all mode of transport. Traffic is free at other sections of the mentioned road.
Due to intensive snow, snow-storm and limited visibility, movement at km106-123 section of Batumi-Akhaltsikhe road is forbidden for all types of transport.