ჩუმათელეთი–ხევის დეტალური პროექტირების ტენდერში გამარჯვებული გამოვლინდა
აღმოსავლეთ-დასავლეთის ჩქაროსნული ავტომაგისტრალის გაუმჯობესების მეოთხე პროექტის ფარგლებში, ჩუმათელეთი–ხევის დეტალური პროექტირების სატენდერო პროცედურები დასრულდა და გამარჯვებული გამოვლინდა.
E60 ჩქაროსნული მაგისტრალის, ჩუმათელეთი–ხევის მონაკვეთის საპროექტო სამუშაოებს, ერთობლივი საწარმო აეკომი და თემელსუ შეასრულებს. პროექტირება წლის ბოლოს დაიწყება და 2017 წელს დასრულდება.
გამარჯვებულ კომპანიასთან, საპროექტო დოკუმენტაციის მომზადებასთან დაკავშირებით,  საკონტრაქტო მოლაპარაკებები  საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფარტსრუქტურის სამინისტროს  საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარემ გიორგი სეთურიძემ, დეპარატმენტის წარმომადგენლებთან ერთად გამართა.
ჩუმათელეთი–ხევის 12 კილომეტრიანი მონაკვეთი, ჩუმათელეთი-არგვეთას (რიკოთის საუღელტეხილო მონაკვეთი) გზის შემადგენელი ნაწილია და ერთ-ერთი ურთულესი საგზაო მონაკვეთია.
აღნიშნული მონაკვეთი, პრემიერ-მინისტრის გიორგი კვირიკაშვილის ინიციატივის, 4 პუნქტიანი გეგმის ერთ-ერთი მიმართულების - ქვეყნის სივრცითი განვითარების ნაწილია.

Winner was revealed in Chumateleti-Khevi bidding for detailed design
Under the Fourth East-West Highway Improvement Project, bidding procedures for detailed design of Chumateleti-Khevi is completed and the winner is revealed.
Design works for Chumateleti-Khevi section under E60 highway will be performed by the JV Aecom Ltd  and Temelsu International Engineery services. Design works will be started by the end of this year and will be completed in 2017.
Contract negotiations with the winner company regarding the preparation of design documentation were held by the Chairman of the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia George Seturidze together with the representatives of the Department.
Chumateleti-Khevi 12 km section is the part of Chumateleti-Argveta (Rikoti pass section) road and represents one of the most difficult road sections.
The mentioned road section is a part of spatial development of the country – one of the directions considered in four-point Governmental reform plan initiated by Prime Minister George Kvirikashvili.