სოფელ დიდველთან მისასვლელი გზის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილემ გივი ჩოჩიამ   სოფელ დიდველთან მისასვლელი 4 კილომეტრიანი გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოები მოინახულა.
აღნიშნული მონაკვეთი ბაღდათის მუნიციპალიტეტში, ქუთაისი-ბაღდათი-აბასთუმანი-ბენარის გზის მე-17 კილომეტრზე იწყება, გაივლის სოფელ რიკოთს, დიდველს და სოფელ ვარციხეს უერთდება.
რეაბილიტაციის პროექტი ითვალისწინებს  გზის სავალი ნაწილის, ადგილობრივ გზებთან მიერთებების, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელების, ავტობუსის გაჩერებების, წყალგამტარი მილების და გადასასვლელების  მოწყობას. ასევე, განხორციელდება გზის ჰორიზონტალური მონიშვნის სამუშაოები.
ამ დროისათვის მიმდინარეობს: ხელოვნური ნაგებობებისა და სადრენაჟე არხების სამშენებლო სამუშაოები. ასფალტ-ბეტონის საფარი 1,2  კილომეტრზეა დაგებული.
პროექტი მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით,  შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი მნიშვნელობის გზების მესამე პროექტის (SLRP III) ფარგლებში ხორციელდება და მისი ღირებულება 2 542 275 ლარია. სამუშაოები მიმდინარე წლის მაისში დაიწყო და 2017 წლის მაისში დასრულდება.

Rehabilitation of the access road to the village of Didveli is underway
Deputy Chairman of the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia Givi Chochia inspected rehabilitation works of the 4 km access road to the village of Didveli.
The mentioned section starts at km 17 of Kutaisi-Bagdati-Abastumani-Benara in Bagdati Municipality, passes through the villages of Rikoti, Didveli and merges to the village of Vartsikhe.
The rehabilitation project envisages arrangement of the carriageway, junctions with local roads, entrances to private yards, bus stops and enclosed bus stops, culverts and crossings. In addition, horizontal marking works of the road will be carried out.
At present: construction works of artificial structures and drainage channels are underway; the asphalt concrete pavement is constructed on the 1.2 km of road.
The project is being implemented by financing from the World Bank under the Third Secondary and Local Roads Project (SLRP III) and its cost amounts to GEL 2 542 275. Works started in May this year and will be completed in May, 2017.