ხიდისთავი-ატენი-ბოშურის გზის რეაბილიტაცია იწყება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფარტსრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტმა, გორის მუნიციპალიტეტში, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ხიდისთავი-ატენი-ბოშურის გზის 10 კილომეტრიანი მონაკვეთის (კმ. 12,4 -კმ. 22,5) რეაბილიტაციისთვის ტენდერი გამოაცხადა.
აღნიშნული მონაკვეთის პროექტირება-მშენებლობა, მსოფლიო ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით,  პარალელურ რეჟიმში განხორციელდება. სამუშაოების სავარაუდო ღირებულება 7,728,552.96 ლარია.
პროექტის  განხორციელების პერიოდი 12 თვეა. სატენდერო წინადადებების წარმოდგენის ვადა 25 ნოემბერს იწურება.

28 October, 2016 00:00:00
Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia announced the bidding for rehabilitation of the 10 km section (km 12.4 – km 22.5) of Khidistavi-Ateni-Boshuri secondary road located in Gori Municipality.
Designing and building works of the mentioned project, which are financially supported by the World Bank, will be carried out simultaneously. The estimated cost of works amounts to GEL 7, 728, 552.96.
The project implementation period is 12 months. The deadline for submission of bid proposals is November 25, 2016.