გუმბათი-ხირსა-ენამთა-სამთაწყაროს გზის 7 კილომეტრიანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია დასრულდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტმა, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის გუმბათი-ხირსა-ენამთა-სამთაწყარო-საბათლოს საავტომობილო გზის 7 კილომეტრიანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია დაასრულა. რეაბილიტირებული საგზაო მონაკვეთი საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე გიორგი სეთურიძემ დაათვალიერა.
აღნიშნული საგზაო მონაკვეთი კახეთის რეგიონში, დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე გადის.
პროექტის ფარგლებში  დაიგო ასფალტ-ბეტონის საფარი, რეაბილიტაცია ჩაუტარდა სახიდე გადასასვლელსა და ხელოვნურ ნაგებობებს.  უსაფრთხო მოძრაობის უზრუნველსაყოფად მოეწყო საგზაო ნიშნები,   ზღუდარები,  მიმმართველი ბოძკინტები. მოინიშნა გზის სავალი ნაწილი. პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან დაფინანსდა და მისმა ღირებულებამ  2 600 000 ლარი შეადგინა.

Rehabilitation of the 7 km section of Gumbati-Khirsa-Enamta-Samtatskaro-Sabatlo road is completed
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia completed rehabilitation of the 7 km section of Gumbati-Khirsa-Enamta-Samtatskaro-Sabatlo secondary road. Chairman of the Roads Department George Seturidze inspected rehabilitated road section.
The mentioned road passes through the territory of Dedoplistskaro Municipality in Kakheti Region.
Under the project: asphalt concrete pavement was constructed; bridge crossings and artificial structures were rehabilitated; in order to ensure safe movement, the road signs, barriers and guiding sign posts were arranged and the carriageway was marked. The project is financed by the state budget and its cost is GEL 2 600 000.