ყაზბეგის მუნიციპალიტეტში ახალი ხიდი შენდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის (რუსეთის ფედერაციის საზღვარი) 125-ე კმ-ზე მდ. ჩხერეზე, ახალი სახიდე გადასასვლელის სამშენებლო სამუშაოებს ახორციელებს.
მიმდინარე სამუშაოებს, საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე გიორგი სეთურიძე ადგილზე გაეცნო.
ყაზბეგის მუნიციპალიტეტში, მდ. ჩხერეზე არსებული ხიდი, მდინარის ღვარცოფული გამონატანებისგან დაზიანებული იყო და საჭირო გახდა ახალი, ალტერნატიული ხიდის მშენებლობა.
პროექტით გათვალსიწინებულია: ახალი 3 მალიანი, 75 მეტრის სიგრძის სახიდე გადასასვლელის მშენებლობა; ხიდის სავალი ნაწილის, ახალი წყალგამტარი მილების, სადრენაჟე არხებისა და საგზაო ნიშნების მოწყობა. განხორციელდება ასევე, ხიდის სავალი ნაწილის ჰორიზონტალური მონიშვნის სამუშაოები.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი ღირებულება 3 680 000 ლარს შეადგენს. სამუშაოები მიმდინარე წლის ბოლოს დასრულდება.

The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia carries out construction works of a new bridge crossing on the river Chkhere at km 125 of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi international road (the border of the Russian Federation).
Chairman of the Roads Department George Seturidze inspected ongoing works on-site.
The bridge, located on the river Chkhere in Kazbegi Municipality, was damaged by mud flows of the river and construction of a new, alternative bridge became necessary.
The project envisages: construction of the new bridge crossing with a length of 75 m and 3 spans; arrangement of bridge carriageway, new culverts, drains and road signs. In addition, horizontal marking works of bridge carriageway will be carried out.
The project is funded by the state budget and its cost is GEL 3 680 000. Works will be completed this year.