თბილისის შემოსავლელი გზის რეაბილიტაცია ვადაზე ადრე დასრულდა
საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისის შემოლითი საავტომობილო გზის 14,7 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია ვადაზე ადრე დასრულდა. განახლებული  გზა საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილემ გივი ჩოჩიამ დაათვალიერა.
რეაბილიტირებული მონაკვეთი გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფლებზე გამარჯვებასა და გარდაბანზე გადის და უდიდესი  მნიშვნელობა აქვს როგორც საერთაშორისო სატრანზიტო ტვირთების გადაზიდვისთვის, ასევე სასოფლო-სამეურნეო თვალსაზრისით.
პროექტის ფარგლებში მთლიანად აღდგა გზის სავალი ნაწილი, დაიგო ასფალტ-ბეტონის ორფენიანი საფარი; მოეწყო მოსახლეობის ეზოში შესასვლელები, საზოგადოებრივი ტრანსპორტის გასაჩერებელი მოედნები, ავტოპავილიონები, ხელოვნური ნაგებობები, წყალგამტარი მილები, გვერდულები, კიუვეტები, გაბიონები და საგზაო ნიშნები. ასევე, განხორციელდა გზის ჰორიზონტალური მონიშვნა.
სარეაბილიტაციო სამუშაოები 2015 წლის დეკემბერში დაიწყო. პროექტი, რომლის ღირებულება  12 მილიონ 121 ათასი ლარია, სახელმწიფო ბიუჯეტიდან დაფინანსდა.

Rehabilitation of Tbilisi international bypass road is completed ahead of schedule
Rehabilitation of 14.7 km section of Tbilisi international bypass road is completed ahead of schedule. Deputy Chairman of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia Givi Chochia inspected renewed road.
A rehabilitated section, crossing the villages of Gamarjveba and Gardabani of the Gardabani Municipality, is of great importance for international transit traffic, as well as in terms of agriculture.
Under the Project: the carriageway is fully restored; two layer asphalt concrete pavement is constructed; yard entrances for local residents, bus stops and enclosed bus stops, artificial structures, culvert pipes, sideways, ditches, gabions and road signs are installed. Horizontal marking of the road is also carried out.
Rehabilitation works started in December 2015. The Project costs GEL 12,121,000.00 and is funded by the state budget.