07 ივლ, 2016 00:00:00
9 ივლისს, 11:00 საათზე,   ჩქაროსნული ავტომაგისტრალის 11 კილომეტრიანი საგზაო მონაკვეთი  (ქუთაისის შემოვლითი - სამტრედიის გზის 9 კილომეტრიანი და სამტრედია-გრიგოლეთის 2 კილომეტრიანი მონაკვეთი) გაიხსნება და ავტოტრანსპორტის მოძრაობა  ახალ მიმართულებაზე გადაერთვება.
ახალ  საგზაო მონაკვეთს, ოფიციალურად, საქართველოს პრემიერ-მინისტრი გიორგი კვირიკაშვილი, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი ნოდარ ჯავახიშვილი,  საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე გიორგი სეთურიძე და იაპონიის ელჩი საქართველოში ტოშიო კაიტანი გახსნიან.
ჩქაროსნული ავტომაგისტრალის 11 კილომეტრიან მონაკვეთზე მოძრაობის ახალ გზაზე გადართვა გაზრდის ავტოტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოებას, შეამცირებს გადაზიდვების ხარჯებს და ხელს შეუწყობს სატრანზიტო მიმოსვლის ზრდას.

07 July, 2016 00:00:00
On July 9, at 11:00 pm, 11 km section of highway ( 9km section of Kutaisi Bypass  –Samtredia road and 2km section of Samtredia-Grigoleti road ) will be opened and traffic shall be diverted on a new alignment.
New road shall be officially opened by Prime-Minister of Georgia Giorgi Kvirikashvili , Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia Mr. Nodar Javakhishvili, Chairman of Roads Department George Seturidze and Ambassador of Japan to Georgia Mr. Toshio KAITANI.
After that traffic will be diverted on a new 11km alignment., movements safety will improve , transportation costs will be reduced thus fostering the increase of transit traffic.