მდინარე თერგი ბუნებრივ კალაპოტს დაუბრუნდა
დარიალის ხეობაში ჩატარებული ინტენსიური სამუშაოების შედეგად,   მდინარე თერგი კაპალოტს დაუბრუნდა და  გზის აღდგენითი სამუშაოები დაიწყო.
სტიქიის სალიკვიდაციო სამუშაოებს  ადგილზე კოორდინაციას უწევენ   საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველი მოადგილე ილია დარჩიაშვილი და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე გიორგი სეთურიძე.
მობილიზებულია 40-მდე ერთეული  ტექნიკა. სტიქიის სალიკვიდაციო სამუშაოებს საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს შპს „სახელმწიფო სამშენებლო კომპანია“ და  საავტომობილო გზების დეპარტამენტის შესაბამისი სამსახურები ახორციელებენ.
23 ივნისს, ძლიერი წვიმების შედეგად, დევდორაკის ხევიდან  მოვარდნილმა ღვარცოფმა  მდინარე თერგს კალაპოტი შეუცვალა.  მოვარდნილმა წყალმა  მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის 800 მეტრიანი მონაკვეთი წაიღო. სტიქიური პროცესების გააქტიურების გამო მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზაზე, კმ134-კმ135  მონაკვეთზე, დარიალის ხეობაში ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აიკრძალა.

30 June, 2016 00:00:00
As a result of intense works in Daryal Gorge, Tergi River returned to its natural bed and the road recovery works  started.
First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure Ilia Darchiashvili and Chairman of the Roads Department Giorgi Seturidze coordinated disaster relief works.
All the necessary equipment (about 40 units) is mobilized in Daryal Gorge.  Ltd. State Construction Company at the Ministry of Regional Development and Infrastructure and the Roads Department are implementing disaster relief works.
As a result of heavy rain on June 23, the torrent flowing from the Devdoraki Gorge blocked the river-bed of Terek, consequently Terek River changed its direction and about 800m road section of Mtskheta-Stephantsminda-Larsi highway was swept away by the floodwaters. Due to the natural disaster activation process there was banned the road traffic for any kind of transport in the dangerous zone, on the road section 134km-135km of Mtskheta-Stephantsminda- Larsi highway.