ქობულეთის შემოვლითი გზის მშენებლობა აქტიურად მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი ქობულეთის შემოვლითი გზის მეორე ლოტის 18 კილომეტრიანი მონაკვეთის მშენებლობას ინტენსიურ რეჟიმში ახორციელებს.
აღნიშნულ მონაკვეთზე  შენდება: ორზოლიანი გზა ასფალტ-ბეტონის საფარით, 15 ხიდი,  2 გვირაბი და სხვა ხელოვნური ნაგებობები.
ამ დროისათვის, ასფალტ-ბეტონიოს დაგებისა და ხიდების მშენებლობის სამუშაოები მიმდინარეობს.
აღსანიშნავია რომ, ამ მონაკვეთზე შენდება საქართველოში ერთერთი ყველაზე გრძელი 1180 მეტრიანი ხიდი, რომელიც ახალი ტექნოლოგიით – ბურჯზე მოძრავი ყალიბის გამოყენებით მოეწყობა.
ქობულეთის შემოვლითი გზის მეორე ლოტზე მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოებს, სავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე გიორგი სეთურიძე ადგილზე გაეცნო.

Construction of Kobuleti bypass road is actively progressing
Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is implementing constructing works of 18 km Kobuleti bypass road (Lot 2) in intensive regime.
Project envisages arrangement of  two-lane asphalt-concrete pavement, 15 bridges, 2 tunnels and structures.
At this stage construction of asphalt-concrete pavement and  bridges are ongoing.
Construction of Kobuleti bypass road is an important project for region and for country’s economic, because, movement will become easier as for locals as well as for transit flows. Travel time will significantly decrease, accordingly , expenses. After construction of mentioned road, transit traffic will be diverted from the seaside lane to the new road which will contribute to the improvement of ecological situation in resorts and development of tourism in the region.