კამპანიას “გავხადოთ ჩვენი გზა უსაფრთხო” ავტომრბოლელები შეუერთდნენ
ქვეყნის ცენტრალურ ჩქაროსნულ მაგისრალზე უსაფთხო მოძრაობის წესების დაცვის კამპანიას “გავხადოთ ჩვენი გზა უსაფრთხო” ავტომრბოლელები შეუერთდნენ.
საქართველოს ჩემპიონის ტიტულისათვის რბოლაში მონაწილე ორმოცდაათამდე სპორტსმენმა  ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის პროექტში მიიღო მონაწილეობა, რომლის მიზანი ჩქაროსნულ გზებზე ავტოსაგზაო შემთხვევების პრევენცია და შემცირებაა.  შეჯიბრში მონაწილეობდნენ უცხოელი მრბოლელებიც - უკრაინიდან, ლატვიიდან და რუსეთიდან.
რუსთავის ავტოდრომზე წრიულ რბოლაში საქართველოს ჩემპიონატის მეორე ეტაპის მონაწილეებმა, საავტომობილო გზების დეპარტამენტისა და არასამთავრობო ორგანიზაცია „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის“ წარმომადგენლებმა დღეს  მძღოლებს მოუწოდეს საზოგადოებრივ გზებზე მხოლოდ დაშვებული სიჩქარით იმოძრაონ, ხოლო მაღალი სიჩქარის მოყვარულებს ურჩიეს ადრენალინი ავტოდრომზე მიიღონ.

Racing drivers joined the campaign “Make Our Roads Safe!”
The racing drivers joined the road safety campaign “Make Our Roads Safe!” which is underway on the central high-speed highway of the country.
The fifty sportsmen participating in the race for the national championship of the Georgia, joined the project of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, which aims the prevention and reducing of the accidents on high-speed highways. The foreign racing drivers from Ukraine, Latvia and Russia have also participated in the motor race.
The participants of the second tour of Georgian circuit racing championship on Rustavi raceway, the representatives of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia and non-governmental organization “Partnership for Road Safety” encouraged the drivers to move only with the permissible speed on the public roads and the amateurs of the high-speed were encouraged to the releasing of adrenaline only on the raceway.