სამტრედია-გრიგოლეთის მე-3 მონაკვეთის მშენებლობა იწყება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი სამტრედია-გრიგოლეთის მე-3 მონაკვეთის მშენებლობას იწყებს.
სამტრედია–გრიგოლეთის 52 კმ-იანი გზის ჩქაროსნულ მაგისტრალად მოდერნიზების პროექტი  4 ეტაპად (ლოტად) ხორციელდება. პროექტის მიზანი  მზარდი სატრანსპორტო ნაკადებისა და სატრანზიტო ტვირთების უსაფრთხო გადაადგილების  უზრუნველყოფაა.
სამტრედია-გრიგოლეთის მე-3 მონაკვეთის მშენებლობისთვის ტექნიკური წინადადებების მიღება დაიწყო და სამშენებლო სამუშაოები ტენდერში გამარჯვებული კომპანიის გამოვლენისთანავე დაიწყება.
აღნიშნული მონაკვეთი ქალაქ ლანჩხუთთან იწყება  და  სოფელ ნიგვზიანსა და ხაჯალიამდე მიდის. სამტრედია-გრიგოლეთის მე-3 მონაკვეთზე აშენდება:  12 კილომეტრი სიგრძის 4 ზოლიანი ასფალტ-ბეტონის გზა,  3 ხიდი, 2 სატრანსპორტო კვანძი, 9 მიწისქვეშა და მიწისზედა გასასვლელი.
აღნიშნული მონაკვეთი ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის მნიშვნელოვან დასახლებულ უბნებს კვეთს და სოფლებზე გვიმბალაური, ქვემო ჩიბათი, ლესა, ჯურუყვეთი, ნიგვზიანი და ხაჯალია გაივლის.
პროექტი, ევროპის საინვესტიციო ბანკის (EIB) დაფინანსებით, მიმდინარე წელს დაიწყება და მისი დასრულება 2018 წლისთვის იგეგმება.

Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure is starting construction of Samtredia-Grigoleti III section.
The project for upgrading of 52 km Samtredia-Grigoleti road into the highway is being implemented in 4 sections (lots). The goal of the project is ensure road user safety and uninterrupted transit traffic.
Acceptance of technical proposals of Samtredia-Grigoleti third section started and construction works will start after that winner company will be announced.
Mentioned section starts from Lanchkuti city and runs to village Nigvziani and Khajalia. Project envisages construction of 12km four-lane asphalt-concrete road, 3 bridges, 2 road interchanges and 9 underpasses.
Mentioned section crosses through important populated area of Lanchkhuti Municipality and runs through villages: Gvimbalauri, Kvemo Chibati, Lesa, Jurukveti, Nigvziani and Khajalia.
The project will start in current year and will finish in 2018, under the financing of European Investment Bank.