ბათუმი – ახალციხის საავტომობილო გზის რეაბილიტაცია იწყება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილემ და ტენდერში გამარჯვებული კომპანიის დირექტორმა ბათუმი–ახალციხის საავტომობილო გზის 8,5 კმ–იანი მონაკვეთის რეაბილიტაციასთან დაკავშირებით ხელშეკრულებას მოაწერეს ხელი.
ბათუმი-ახალციხის საავტომობილო გზა, გოდერძის უღელტეხილის გავლით, უმოკლესი მანძილით აკავშირებს საქართველოს სამხრეთ რეგიონებს აჭარასთან, ბათუმის საზღვაო პორტთან, შავიზღვისპირეთის კურორტებთან და  სარფის საბაჟო-გამშვებ პუნქთან.
ბათუმი–ახალციხის საავტომობილო გზის სარეაბილიტაციო მონაკვეთი ახალციხისა და ადიგენის მუნიციპალიტეტების ტერიტორიაზე გადის. სამცხე-ჯავახეთის რეგიონის ეკონომიკური განვითარების და მოსახლეობის სოციალური პირობების გაუმჯობესებისათვის უდიდესი მნიშვნელობა აქვს ბათუმი - ახალციხის საავტომობილო გზის გამართულ და შეუფერხებელ ფუნქციონირებას.
პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია  გზის სავალი ნაწილის რეაბილიტაცია, რკინაბეტონის ხიდის მშენებლობა და რკინიგზაზე გადასასვლელის რეკონსტრუქცია. ასევე, ხელოვნური ნაგებობების რეაბილიტაცია-რეკონსტრუქცია, ადგილობრივ გზებთან მიერთებების, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელების მოწყობა და ავტობუსის გასაჩერებელი მოედნების შეკეთება, საავტომობილო გზის საგზაო ნიშნებით აღჭურვა, ზღუდარების მოწყობა და გზის სავალი ნაწილის მონიშვნა.

Rehabilitation of Batumi-Akhaltsikhe road is starting
Deputy Chairman of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia and director of the company that won the tender, signed contract of Batumi-Akhaltsikhe 8,5 km road section rehabilitation.
Batumi-Akhaltsikhe road, through Goderdzi Pass, connects southern regions with Adjara, Batumi sea port,black sea resorts and Sarpi custom checkpoint with the shortest route.
Batumi-Akhaltsikhe rehabilitation section passes through Akhaltsikhe and Adigeni municipalities. Full operation and functioning of mentioned road has a great importance for Samtskhe-Javakheti region’s economic development and improvement of social conditions of population.
Project considers: rehabilitation of carriageway, construction of reinforced concrete bridge  and reconstruction of the bridge, arrangement of structures, entrances to private yards, public transport stops and enclosed bus stops. Road signs would be installed and marking of the carriageway would be done.