გორისა და ქარელის მუნიციპალიტეტის რამდენიმე სოფელში ასფალტის საფარიანი გზა პირველად იგება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილემ ირაკლი ლითანიშვილმა  გორი-ქარელის გზის  6 კილომეტრიანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაათვალიერა.
პროექტი, რომელიც სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის დაკვეთით ხორციელდება მოიცავს: გზის სავალ ნაწილზე ასფალტ-ბეტონის საფარის დაგებას; რკინაბეტონის კიუვეტებისა და გაბიონების ქვედა საყრდენი კედლების, ადგილობრივ გზებთან მიერთებების, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელებისა და საგზაო ნიშნების მოწყობას; წყალგამტარი მილებისა და ბეტონის ღარების შეკეთებას. ასევე, გზის შემოფარგვლასა და  ჰორიზონტალურ მონიშვნას.
ამ ეტაპზე, სარეაბილიტაციო მონაკვეთის 2 კმ-ზე უკვე დასრულებულია სამუშაოები და გაბიონებისა და კიუვეტების მოწყობა  დარჩენილ  4 კილომეტრზე მიმდინარეობს.
აღნიშნული მონაკვეთი ქარელისა და გორის მუნიციპალიტეტების მჭიდროდ დასახლებულ სოფლებზე:  ღვლებზე, ქვენაფლავსა და რიეთზე გადის,  სადაც ასფალტ–ბეტონის საფარიანი გზა არასდროს ყოფილა. სარეაბილიტაციო სამუშაოები 2015  წლის სექტემბერში დაიწყო და მიმდინარე წლის ზაფხულში დასრულდება. სამუშაოები სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი საერთო ღირებულება 1 მილიონ 744 ათასი ლარია.

Asphalt road is being constructing in several villages of Gori and Kareli municipalities for the first time
10 February, 2016 00:00:00
Mr. Irakli Litanishvili, Chairman of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia observed works progress of 6km section of Gori-Kareli road.
Project, which is being implementing by the order of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia includes: construction of asphalt-concrete pavement; arrangement of reinforced-concrete ditches and bottom supporting walls for gabions, junctions to local roads and entrances to private yards; installation of road signs; repairing of culverts and concrete gutters; also delineation  and horizontal marking.
At this stage, works are completed on 2 km section, arrangement of gabions and ditches are underway on the remaining 4 km.
Respective section runs through densely populated villages of Kareli and Gori municipalities: Ghvlebi, Kvenaplavi and Rieti, wherein asphalt-concrete pavement had never existed.
Rehabilitation works commenced in September 2015 and completion is expected in summer of the current year. Works are financed from the state budget and its total cost is GEL 1 744 000.