24 იან, 2016 00:00:00
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ამ დროისათვის ინტენსიური თოვისა და ლიპყინულის გამო, თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის კმ138–კმ152 (ჩუმათელეთი-ხევი) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა     თავისუფალია.
ინტენსიური თოვის, ძლიერი ყინვისა და ლიპყინულის  გამო, ვაზიანი–გომბორი–თელავის  საავტომობილო გზის    კმ 36-კმ 58 (ვერონა-შუამთა)  მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია. გზის  დანარჩენ  მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის  მოძრაობა  თავისუფალია.
ინტენსიური თოვის გამო, თბილისის შემოსავლელი გზის კმ12-კმ27 მონაკვეთზე  მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა   თავისუფალია. გზის დანარჩენ მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
საქართველოს გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროს, გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე ზვავსაშიშროების გამო, იკრძალება ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ასევე, აღნიშნული გზის არაგვისპირი-ლარსის მონაკვეთზე იკრძალება მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტისა და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა.
მლეთა-გუდაურის მონაკვეთზე კი  ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების  საწინააღმდეგო ჯაჭვების  გამოყენებით. გზის დანარჩენ მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
დიდთოვლობის მიერ გამოწვეული  ზვავსაშიშროების გამო, ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ182-კმ188 (კალა-უშგული) მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
ინტენსიური თოვისა და ლიპყინულის გამო, ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ30-კმ182 (ჯვარი-კალა) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტისა და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. აღნიშნულ მონაკვეთზე  ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია,  ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა  კმ100-კმ182 (ლახამურა-კალა) მონაკვეთზე დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. კმ1-კმ29   (ზუგდიდი-ჯვარი) მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

24 January, 2016 00:00:00
Based on information of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to heavy snow and clear ice movement at km138-km152 (Chumateleti-Khevi) section of Tbilisi-Senaki-Leselidze road is forbidden for trailers and semi-trailers, but for other vehicles movement is  free.
Due to heavy snow, freeze and clear ice, traffic at km36-km58 (Verona-Shuamta) section of Vaziani-Gombori-Telavi road is permitted by application of antiskid chains. Movement is free for vehicles with two or more main axis. Traffic is free on other sections of the road.
As notified by National Environmental Agency, traffic is forbidden for all mode of transport on Gudauri(Posta)-Kobi section of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road due to avalanche hazard. Movement on Aragvispiri-Larsi section is forbidden for trailers, semi-trailers and for buses with more than 30 seats.
Traffic on Mleta- Gudauri section is free for vehicles with two or more main axis, but for other vehicles is allowed by application of antiskid chains; movement is free on other sections of the road.
Traffic is restricted for all mode of transport at km182-km188 (Kala-Ushguli) section of Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili road due to avalanche hazard.
Due to heavy snow and clear ice, traffic at km30-km182 (Jvari-Kala) section of Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili road is forbidden for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats. Movement is free for vehicles with two or more main axis, but for other vehicles movement on km100-km182 (Lakhamura-Kala) section is permitted by application of antiskid chains, movement is free at km1-km29 (Zugdidi-Jvari) section for all mode of transport.