15 იან, 2016 00:00:00
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ამ დროისათვის ახალციხე-ნინოწმინდის(სომხეთის საზღვარი) საავტომობილო გზის კმ90-კმ112 (ნინოწმინდა-სომხეთის საზღვარი)  მონაკვეთზე  ყველა სახის ავტოტრანსპორტის  მოძრაობა თავისუფალია.
მგზავრთა უსაფრთხოების მიზნით, მოძრაობის სპეციალური რეჟიმები მოქმედებს საავტომობილო გზების რამდენიმე  მონაკვეთზე:
თოვლისა და ლიპყინულის გამო, მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის გუდაური(ფოსტა)-კობის მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტისა და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით.

15 January, 2016 00:00:00
Based on information of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Traffic at km90-km112 (Ninotsminda-Border of Armenia) section of Akhalkalaki-Ninotsminda road (border of Armenia) is free for all mode of transport.
Special traffic restrictions are established on several road sections to ensure passengers’ safety:
Due to snow and clear ice, traffic at Gudauri (Posta)-Kobi section of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road is restricted for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats; movement is free for vehicles with two or more main axis, but for other vehicles movement is permitted by application of antiskid chains.
Based on information provided by National Environmental Agency of the Ministry of Environmental Protection, movement on Gudauri (Posta)-Kobi section of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road is allowed uninterruptedly through avalanche protection tunnels.