საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ამ დროისათვის, ინტენსიური გაწმედითი სამუშაოების შედეგად, ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია ყველა სახის ტრანპოსრტისათვის ალპანა-ცაგერის საავტომობილო გზის კმ1-კმ22 მონაკვეთზე, ქუთაისი-ალპანა-მამსიონის უღელტეხილის საავტომობილო გზის კმ1-კმ140 მონაკვეთსა და ქუთისი-წყალტუბო-ცაგერი-ლენტეხი-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ1-კმ135 მონაკვეთზე.
რთული მეტეოროლოგიური პირობების - ზვავსაშიშროების, ინტენსიური თოვის, ქარბუქისა და შეზღუდული ხილვადობის გამო, მგზავრთა უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, ავტოტარნსპორტის მოძრაობა აკრძალულია 2 მონაკვეთზე:
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის მლეთა–კობის მონაკვეთზე ქარბუქისა და ზვავსაშიშროების გამო, იკრძალება ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
თოვლისა და ლიპყინულის გამო, მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის არაგვისპირი-მლეთა და კობი-ლარსის მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტისა და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა არაგვისპირი-მლეთის და კობი-ლარსის მონაკვეთზე თავისუფალია. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია. ამავე გზის კმ134-კმ135 (დარიალის ხეობა) მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მიმოსვლისას იკრძალება მათი გაჩერება.
ინტენსიური წვიმების შედეგად გამოწვეული ზვავსაშიშროების გამო, ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ173-კმ188 (კალა-უშგული) მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ამავე გზის კმ30-კმ172 (ჯვარი-კალა) მონაკვეთზე ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია, დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით, ხოლო კმ1-კმ29 (ზუგდიდი-ჯვარი) მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის 206–ე კმ-ზე მდინარე ჩხარას ადიდების შედეგად დაზიანდა დროებითი შემოვლითი გზა, რის გამოც აიკრძალა ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ავტოტრანსპორტის ნაკადები გადართულია ზესტაფონი-ბაღდათი-ქუთაისის საავტომობილო გზაზე. აღნიშნული მიმართულებით მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია.
ქუთაისი-ტყიბული-ამბროლაურის საავტომობილო გზის კმ37-კმ57 (ტყიბული-ნიკორწმინდა) მონაკვეთზე, ჩატერებული გაწმენდითი სამუშაოების შედეგდად, ავტოტრანსპორტის მოძრაობისას მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამყენების რეჟიმი მოიხსნა და თოვლისა და ლიპყინულის გამო, აკრძალულია მხოლოდ მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
კოდა–ფარცხისი–მანგლისი–წალკა–ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ110–კმ146 (როდიონოვკა-ნინოწმინდა) მონაკვეთზე ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია, ხოლო რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო (ძლიერი ქარბუქის და დაბალი ხილვადობის გამო), კოდა–ფარცხისი–მანგლისი–წალკა–ნინოწმინდის საავტომობილო გზის საუღელტეხილო მონაკვეთზე (ნარდევანი–როდიონოვკა(ფარავანი) მონაკვეთზე კმ94–კმ110), ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია.

08 January, 2016 00:00:00
According to the information provided by Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, as a result of intensive cleaning works traffic is free for all mode of transport at km1-km22 section of Kutaisi-Alpana-Mamisoni pass, at km1-km140 section of Kutaisi-Alpana-Mamisoni pass and at km1-km135 section of Kutaisi-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili road.
Due to complicated meteorological conditions - avalanche hazard, heavy snow, storm and limited visibility traffic is restricted on 2 road sections in order to ensure passengers’ safety.
As notified by the National Environmental Agency, movement on Mleta-Kobi section of Mtskheta-Stepantminda-Larsi road is forbidden for all mode of transport due to avalanche hazard and snow-storm.
Because of heavy snow and glaze ice movement at  Aravispiri-Mletai and Kobi-Larsi sections of Mtskheta-Stepantsminda-larsi road is forbidden for trailers, semi-trailers and for buses with more than 30 seats, but for other mode of transport movement is free on Aragvispiri-Mleta and Kobi-Larsi sections. Traffic is free for vehicles with two or more main axis. Stoppage of vehicles is not allowed during movement along km134-km135 section (Dariali gorge).
Avalanche hazard, caused by intense rains, resulted in closing of km173-km188(Kala-Ushguli) of Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili road for all mode of transport. Traffic is free for vehicles with two or more main axis at km30-km172 (Jvari-Kala) section of the mentioned road. Traffic for other type of transport is permitted by application of antiskid chains, but traffic is free at km1-km29 (Zugdidi-Jvari) section.
Due to increase of water level in Chkhara river at km206 of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road, temporary bypass road is damaged, therefore traffic is forbidden for all mode of transport. Traffic flows are diverted to to Zestaponi-Baghdati-Kutaisi road; movement on this alignment is forbidden for trailers and semi-trailers.
As a result of cleaning works, regime of application of antiskid chains is removed at km37-km57(Tkibuli-Nikortsminda) section of Kutaisi-Tkibuli-Ambrolauri road, movement is restricted for trailers, semi-trailers and buses more than 30 seats due to snow and glaze ice. Traffic is free for other mode of transport.
Traffic is free at km110-km146 (Rodionovka-Ninotsminda) section of Koda-Partskhisi-Manglisi-Tsalka-Ninotsminda road. Due to complicated meteorological conditions (snow-storm and limited visibility), traffic at km94-km110 (Nardevani-Rodionovka (Paravani)) section of Koda-Partskhisi-Manglisi-Tsalka-Ninotsminda road is forbidden for all types of transport