სოფელ იმირში მდინარე ხრამზე არსებული ხიდის რეაბილიტაცია დასრულდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის დაკვეთით, მარნეული-სადახლოს საავტომობილო გზის მე-11 კმ-ზე, სოფელ იმირში, მდ. ხრამზე არსებული სახიდე გადასასვლელის რეაბილიტაცია დასრულებულია. რეაბილიტირებული ხიდი საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილემ ირაკლი ხერგიანმა დაათვალიერა.
პროექტის ფარგლებში ხიმინჯებით გამაგრდა ხიდზე არსებული და განაპირა ბურჯები, განახლდა ხიდის სავალი ნაწილი,  ტროტუარები და მოაჯირები; გზა მოინიშნა და შემოიფარგლა.
პროექტი, რომლის ღირებულება 1 მილიონ 900 ათასი ლარია,  სახელმწიფო ბიუჯეტიდან დაფინანსდა. სამუშაოებზე 60 ადამიანი იყო დასაქმებული. ხიდის რეაბილიტაცია  „GEORGIAN BRIDGE CONSTRUCTION” განახორციელა.

Rehabilitation of existing bridge over the river Khrami is completed in Imiri village
Rehabilitation of  Khrami bridge located in Imiri village at km11 of Marneuli-Sadakhlo road is completed by the order of Roads Department of Georgia of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia,. Deputy Chairman of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Irakli Khergiani inspected rehabilitated bridge.
Existing piers and abutments are reinforced by piles; bridge deck, sidewalks and railings are upgraded under the project;   road marking and delineation is done.
Project is financed from the state budget and its cost is GEL 1 mln 900 thousand. 60 persons were employed on works. Rehabilitation works were implemented by „GEORGIAN BRIDGE CONSTRUCTION” LTD.