წერეთელი-მირზოევკა-მუღანლო-ქესალოს გზის რეაბილიტაცია დასრულდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტმა შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის წერეთელი-მირზოევკა-მუღანლო-ქესალოს საავტომობილო გზის რეაბილიტაცია დაასრულა.
აღნიშნული 8,9 კმ-იანი გზა საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-წითელი ხიდის საავტომობილო გზას უერთდება და ასევე, ერთმანეთთან აკავშირებს მარნეულსა და მის მიმდებარე სოფლებს: დიდ მუღანლოს, ლეჟბადინსა და ქესალოს.
პროექტის ფარგლებში, სავალ ნაწილზე დაიგო ასფალტ-ბეტონის ახალი საფარი; მოწესრიგდა მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელები; მოეწყო: ადგილობრივ გზებთან მიერთებები, კიუვეტები, საორიენტაციო ბოძკინტები, დამცავი პარაპეტები და საგზაო ნიშნები.
სარეაბილიტაციო გზაზე ასფალტ-ბეტონის საფარი თითქმის არ იყო შემორჩენილი. გარკვეული მონაკვეთები კი ისე იყო ამორტიზებული, რომ  გზის სავალ ნაწილზე ზედაპირული წყლები მიედინებოდა.
ქვემო ქართლის აღნიშნული დასახლებული პუნქტები სასოფლო სამეურნეო პროდუქტების უხვი მოსავლით გამოირჩევა და როგორც ადგილობრივი დოვლათის გადასაზიდად, ასევე, სხვა კომუნიკაციისათვის მოსახლეობისათვის დიდი მნიშვნელობა აქვს აღნიშნული გზის ტექნიკურ მდგომარეობას.

Rehabilitation of Tsereteli-Mirzoevka-Muganlo-Kesalo road is completed
Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia has completed rehabilitation of Tsereteli-Mirzoevka-Muganlo-Kesalo secondary road.
Mentioned 8,9km section links with Tbilisi-Red Bridge international road; also connects Marneuli with its adjacent villages: Didi Muganlo, Lezhbadini and Kesalo.
New asphalt-concrete pavement is paved under the project; also, entrances to private yards are improved; junctions to local roads, ditches, sign posts, safety parapets and road signs are arranged.
Practically nothing was maintained from asphalt-concrete pavement.  Some sections were so amortized that surface waters flow on the carriageway.
Mentioned populated areas of Kvemo Kartli stand out of abundant harvest and technical condition of the road has a great importance as for transportation of agricultural products as well as for other communications.