გუდაური–კობის მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის მიერ ჩატარებული  ინტენსიური გაწმენდითი სამუშაობის შედეგად, გუდაური–კობის მონაკვეთზე საავტომობილო მოძრაობა აღდგა.
აღნიშნული საგზაო მონაკვეთი, 2 დეკემბერს, ღამის საათებში, ზვავსაშიშროების გამო დაიკეტა. დღეს დილას ზვავსაშიშროების მოხსნისთანავე, ძლიერი ქარისა და თოვის პირობებში განხორციელებული გაწმენდითი სამუშაოების შედეგად, ავტოტრანსპორტის მოძრაობის აღდგენა გახდა შესაძლებელი.
მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზაზე, ამ დროისათვის, დაწესებულია შემდეგი სახის მოძრაობის რეჟიმი:
თოვლისა და ლიპყინულის გამო მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის მლეთა-დარიალის ხეობის მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტისა და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა.
გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტისა და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით.
მლეთა-გუდაური(ფოსტა) და კობი-ლარსის მონაკვეთზე მოძრაობა თავისუფალია.
გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება გაუჩერებლად გავლის რეჟიმში ზვავდამცავი გვირაბების გავლით. ამავე გზის კმ134-კმ135 (დარიალის ხეობა) მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მიმოსვლისას  იკრძალება მათი გაჩერება.
აღნიშნული რეჟიმით მოძრაობა განხორციელდება საპატრულო პოლიციის უშუალო ზედამხედველობითა და კოორდინაციით. გზის დანარჩენ მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია, ასევე, ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა მთელ გზაზე თავისუფალია.

Traffic is resumed at Gudauri –Kobi section
Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure enabled to open Gudauri-Kobi section as a result of intensive cleaning works.
Mentioned road section was closed at night on December 2 due to avalanche hazard. Under condition of strong wind and snow, as a result of intensive cleaning works it was possible to restore traffic once the avalanche hazard has been eliminated.
By that time, following traffic restrictions are established on Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road:
Due to heavy snow and glaze ice, movement at Mleta-Dariali gorge section of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road is forbidden for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats.
Traffic on Gudauri(Posta)-Kobi section is forbidden for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats, but for other vehicles movement  is allowed by application of antiskid chains.
Traffic is free at Mleta-Gudauri(Posta) and Kobi-Larsi sections.
Movement at Gudauri (Posta) - Kobi section is allowed uninterruptedly through avalanche protection tunnels. Stoppage of vehicles is not allowed during movement along km134-km135 section (Dariali gorge).
Mentioned traffic regime will be enforced under direct supervision and coordination of Patrol Police. Traffic is free at other sections of the road. Traffic is free for vehicles with two or more main axis.