ხულოს მუნიციპალიტეტში საავტომობილო მოძრაობა აღდგენილია
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ბათუმი-ახალციხის საავტომობილო გზის 85-ე კმ-ზე (ხულოს მუნიციპალიტეტის ტერიტორია), საავტომობილო მოძრაობა აღდგა.
17 ნოემბერს აღნიშნულ მონაკვეთზე, გზის მიმდებარე ფერდიდან დიდი რაოდენობით მიწა-კლდისა და ლოდების მასა ჩამოწვა და ამ მიმართულებით მოძრაობა დაიკეტა.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის შესაბამისი სამსახურების მიერ ოპერატიულად ჩატარებული გაწმენდითი სამუშაოების შედეგად,  დღის ბოლოსთვის, ავტოტრანსპორტის მოძრაობა ცალმხრივ რეჟიმში გაიხსნა. ამ დროისათვის, აღნიშნულ მონაკვეთზე მოძრაობა სრულად არის აღდგენილი.

Traffic is resumed in Khulo Municipality
As notified by Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia traffic is resumed at km 85 (in the territory of Khulo Municipality) of Batumi-Ahkaltsikhe secondary road.
Large amount of rock and soil mass collapsed from roadside slope on November 17 and the road was closed.
One-way traffic was resumed by the end of the day as a result of affective cleaning works undertaken by Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia.  Currently the road is open and traffic is free.