გუდაური – კობის მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა გარკვეული შეზღუდვებით აღდგენილია
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ძლიერი თოვის, ქარბუქისა და შეზღუდული ხილვადობის გამო მცხეთა – სტეფანწმინდა – ლარსის საავტომობილო გზის გუდაური ( ფოსტა ) – კობის მონაკვეთზე გვიან ღამით ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აიკრძალა.
საავტომობილო გზების დეპარტამენტის წარმომადგენლები გაწმენდით სამუშაოებს მთელი ღამის განმავლობაში აწარმოებდნენ. შედეგად, ავტოტრანსპორტის მოძრაობა გარკვეული შეზღუდვებით აღდგენილია.
ამ დროისათვის მოქმედი რეჟიმის მიხედვით, ლიპყინულის გამო, აღნიშნულ მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტისათვის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტისათვის კი, მოძრაობა თავისუფალია.
დაწესებული რეჟიმით გადაადგილება საპატრულო პოლიციის უშუალო ზედამხედველობითა და კოორდინაციით განხორცილდება.

Traffic at Gudauri-Kobi section is restored with some restrictions
According to the information of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to heavy snow, snow-storm and limited visibility the traffic at Gudauri (Posta) – Kobi section of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road was forbidden late at night for all types of transport.
Representatives of Roads Department were performing the clearing works all night long. As a result, traffic has been restored with some restrictions.
Based on the regime effective at the moment, due to ice formation the movement is allowed by application of antiskid chains. Traffic is free for vehicles with two or more main axis.